Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Nadłamanie kompresyjne lub przepuklina dotrzonowa w przednio-górnej części trzonu L1

Nadłamanie kompresyjne lub przepuklina dotrzonowa w przednio-górnej części trzonu L1

Witam, kilka dni temu robiłam badanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa(tomograf), oto opis: ,,Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego. Nadłamanie kompresyjne lub przepuklina dotrzonowa w przednio-górnej części trzonu L1. Kanał kręgowy wolny. Na wys. L5-S1 obecna jest duza, centralna protuzja krążka-znaczny ucisk na struktury wewnątrzkanałowe. Na wys. L5-Si obecne jest zwyrodnieniowe obniżenie wyskokości dysku z efektem próżniowym. Obustronne przewęzenie otworowe. Niewielka, szeroka, centralna, twarda protuzja/bulging krążka.* Neurolog powiedział że nie ma już co rehabilitować tylko czeka mnie operacja. Czy rzeczywiście żadne zabiegi już nie pomogą? Czy jeszcze mogę coś z tym zrobić bezoperacyjnie? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Eliza 2011-11-22, 19:14

Opisano, że dochodzi do ucisku struktur nerwowych (na struktury wewnątrzkanałowe) co niestety nie uda się zrehabilitować. Należy poważnie rozważyć leczenie operacyjne.

neuron 2011-11-24, 16:02