Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Nadal ucisk na nerw po stabilizacji L5-S1

Nadal ucisk na nerw po stabilizacji L5-S1

Witam,

W maju 2012 roku mialem zabieg stabilizacji l5-s1, TLIF (kregozmyk oraz przepuklina jednoczesnie). Po zabiegu dochodzilem do siebie naprawde dlugo, bo ponad pol roku unikalem dluzszego przesiadywania. Gdy dawalem lekarzom znac, ze mimo wszystko boli mnie noga, twierdzili ze takie objawy moga potrwac nawet rok. Poniewaz do tej pory mam problemy z siedzeniem (silne bole uda) zrobilem badanie MRI. Ponizej opis:

Brak cech niestabilności na poziomie operowanym (badanie wykonane w pozycji leżącej).lmplant usztywniający wprowadzony do przestrzeni międzykręgowej LS/Si ustawiony skosnie, nie
przekraczając granic sąsiadujących trzonow kręgów,
Operowany krążek wykazuje cechy umjarkowanie zaawansowanej dehydratacji i tworzy nawrotową przepuklinę dokanałową uciskającą worek oponowy od strońy lewobocznej na
głębokość ok.6mm i zńacznie redukującą przestrzeń zachyłka bocznego kanału po lewej stronie.
Tuz,ponizej, w świetle lewego zachyłka bocznego kanału widoczny jest pogrubiały (w porownaniu ze stroną przeciwną) kórzeń rdzeniówy L5, co świadczy o jego obrzęku w
następstwie ucisku.
Przykręgosłupowe tkanki miękkie po stronie lewej (na drodze dojścia operacyjnego) są objętościowo powiększone i wywierają ucisk na tylny zarys wórka oponowego po tej stronie, co dodatkowo wplywa na stopień redukcji przestrzeni lewobocznej czesci kańału
kregowego. Niewielka, linijna kolekcja płynu układa się wzdłuż zewnętrznej krawędzi łuku tylnego L5 po lewej stronie.*

Czy taki opis rzeczywiscie z perspektywy neurochirurga jest ok ? Sadze, ze nie skoro nerw nadal jest uciskany, prawda ? Moj lekarz stwierdzil ze wszystko jest super :/., przepisal mi proszki na neuropatie, parestacje. Oomagaja w 20 %, bol jednak pozostaje.

Rozumiem, ze mozna byloby zastanowic sie nad rehabilitacja. Ale skoro ten segment jest juz nieruchomy, czy jakakolwiek rehabilitacja ma sens ?

Prosba o wstepna ocene mojego przypadku. Do tej pory dawano mi do zrozumienia ze jestem nadgorliwym pacjentem. Zatem jak jest ?

Pozdrawiam

Bart 2013-02-18, 17:23

A nie byłeś rehabliltowany po operacji????? dlaczego?

zadzwoń do fizjo med Poland tam są naprawdę dobrzy specjaliści.poradzą Ci co dalej z tym robić

Patrycja 2013-02-20, 21:37

Oczywiscie ze bylem rehabilitowany. Fizyko na poczatku, nastepnie rehabilitacja pod okiem terapeuty, cwiczenia w domu itd itp. Wszystko przerabiane.

P.S. Czy moze liczyc na wypowiedz neurologa ?

Pozdrawiam

Bartek 2013-02-25, 11:35

Hej Bartek!

Bez dwoch zdan widac ze cos jest nie tak, nie trzeba byc specjalista by to stwierdzic. Lekarz umywa rece - tak jest najlepiej. Mam podobna sytuacje - od ponad roku probuje uzyskac jakas rzetelna konsultacje, ale lekarze milcza... Nie chca sie wypowiadac na temat roboty kolegi po fachu i nie chca po Nim poprawiac. Wysylaja mnie tylko na kolejne rehabilitacje (w wiekzosci platne, bo wiadomo jakie sa realia) ktore nie przynosza zadnych rezultatow. Ja jestem zlamana! Zycze Ci powodzenia - bedzie Ci potrzebne, no i oczywiscie nie trac checi w poszukiwaniu prawdy i pomoc!
Pozdrawiam!

Pacjent 2013-02-25, 15:20

Hej Bartek!

Bez dwoch zdan widac ze cos jest nie tak, nie trzeba byc specjalista by to stwierdzic. Lekarz umywa rece - tak jest najlepiej. Mam podobna sytuacje - od ponad roku probuje uzyskac jakas rzetelna konsultacje, ale lekarze milcza... Nie chca sie wypowiadac na temat roboty kolegi po fachu i nie chca po Nim poprawiac. Wysylaja mnie tylko na kolejne rehabilitacje (w wiekzosci platne, bo wiadomo jakie sa realia) ktore nie przynosza zadnych rezultatow. Ja jestem zlamany! Zycze Ci powodzenia - bedzie Ci potrzebne, no i oczywiscie nie trac checi w poszukiwaniu prawdy i pomoc!
Pozdrawiam!

Igor 2013-02-25, 15:22

Dokladnie jest tak jak piszesz, lekarze umywaja rece :/. Rzygam juz rehabilitacja, codzienne cwiczenia nic nie daja, portfel chudszy o grube sumy, poprawy brak ....

Neurolodzy co chwile zmieniaja mi leki, wmawiaja neuropatie, kaza przyjmowac Gabapentyne i inne leki przeciwzapalne. Poprawy brak....

W moim przypadku operacja byla konieczna, ale efekty sa ... mniej niz marne :/.

Czy ktos z forumowiczów mial usuwane zrosty pooperacyjne ? NIe ma roznicy czy prywatnie, czy panstwowo. Jezeli tak, prosba o namiary. Gdziekolwiek....

Bartek 2013-02-25, 15:58