Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Naczyniak w trzonie kręgu C4 i rozluźnienie pierścieni włóknistych

Naczyniak w trzonie kręgu C4 i rozluźnienie pierścieni włóknistych

Witam . Proszę o zinterpretowanie wyników z MR , gdyż sama się na tym nie znam. Z góry dziękuję za odpowiedź .

W trzonie kręgu C 4 naczyniak , który zajmuje większą część trzonu . Na poziomach C3- C4 , C4-C5 rozluźnienie pierścieni włóknistych , ucisku rdzenia nie stwierdza się . Na poziomach C5 - C6 i C6 - C7 grzbietowe uwypuklenia krążków , przewężenie przestrzeni podpajęczeń , na żadnym z poziomów nie stwierdza się mielokompresji .














Joanna 2011-08-04, 20:53

Czy odczuwasz jakies dolegliwosci., tam gzdie jest naczyniak.

Ela 2011-08-10, 10:59

Odczuwam lekkie ukłucia , oraz ból lewego barku .

Joanna 2011-08-17, 10:50

ZCy byłaś z tym opisem u neurochirurga .A jak byłaś to co on na to.Jakie leczenie chce zastosowac.Bo ja tez odczuwam jakby kłucie i z casami pieczenia na srodku kregosupa piersiowego.JA jade do neurochiruega do łodzi do dr.Zapalowicza zobacze co on na to .JA mam tak że w ciagu dnia musze sie polozyc Kilka razy bo mie tak boli odc. piersiowy. JA mam naczyniaka w nasadzie luku th10 włąsnie nie wiem od czego mnie boli czy od naczyniaka czy od zwyrodnienia.

Aha .Jeszcze czsami w ciagu dnia sztywnieje mi szyja i tak jak bym miała lewa ręke słabszą.

Ela 2011-08-17, 11:13

Witam Pani Elu.
Byłam na wizycie u neurochirurga w Bytomiu , stwierdził że nic się z tym nie da zrobić jedynie rehabilitacja i obserwacja , raz w roku prześwietlenie . Bóle się nasilają , mam ten sam problem co Pani tzn. też występuje u mnie sztywnienie szyi , słabnięcie lewej ręki . Dodatkowo wykryto u mnie następnego naczyniaka na dwunastnicy . Według lekarza rodzinnego jestem zdrowa. Gdyby Pani mogła udzielić mi informację o lekarzu u którego Pani się leczy byłabym bardzo wdzięczna . Za co z góry serdecznie dziękuję.

Joanna 2012-03-10, 13:14