Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Naczyniak w odcinku piersiowym Th 10

Naczyniak w odcinku piersiowym Th 10

Dzień dobry .
Mam naczyniaka w odcinku piersiowym Th10 o wielkości 17mm i zwyrodnienia .Przed masażami i zabiegami troche sie lepiej czulem . A zabiegi mam masaż reczny na kregosup laser i pole magnetyczne.Dzisiaj miałem pierwszy dzień zabiegu.I sie czuje o wiele gorzej . Czy mam z tych zabiegów zrezygnować.Co pan Dr. o tym sądzi.














Artur 2012-01-17, 21:42

Na początku zawsze występuje pogorszenie dolegliwości o czym zwykle informują rehabilitanci. Należy wziąć udział jeszcze w kilku zabiegach i wówczas podjąć decyzję.

neuron 2012-01-18, 18:06

Dziękuje bardzo za odpowiedz.

Artur 2012-01-19, 07:52

Ognisko wysokosygnałowe nie saturujące sie w obrazach Fat-Sat w trzonie kręgu Th4
Niewielkie zaostrzenia przednich krawędzi tzronów kręgowych od Th7 do Th11.Wysokości trzonów kręgowych i przestrzeni międzykręgowych w odcinkuu piersiowym są prawidłowe.Nierówności płytek granicznych sąsiadujących powierzchni trzonów kręgowych Th7 i Th8 oraz dolnej powierzchni trzonów kręgowych od Th8 Do Th11.
Na poziomieTh7-Th8 dyskretnie, prawostronnie uwypuklenie krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego na głebokości do 1,5mm, bez istotnego ucisku przedniej ściany worka oponowego i bez ucisku rdzenia piersiowego.
Na poziomieTh8-Th9 Dyskretnie centralno-lewostronne uwypuklenie krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego na głebokość do 1,5mm, również bez istotnego ucisku przedniej ściany worka oponowego.
W odcinku Th nie stwierdza się wypadnięć jąder miażdżystych do światła kanału kręgowego ani objawów wewnątrzkanałowej stenozy.
Z odchyleń od normy- w tylnej części trzonu kręgowego Th10 po stronie lewej oraz w nasadzie łuku po stronie lewej obecności nieregularnego kształtu naczyniaka o maksymalnym wymiarze 17-18 mm.
Rdzeń piersiowej i stożek rdzeniowy mają prawidłowy obraz MR.
Wewnątrz kanałowo nie stwierdza sie procesu rozrostowego.
Te badanie bylo zrobione 2011.11.07


A to jest nowy rezonans .

Badanie Mr kregosupa piersiowego wykonano w sekwencjach T1,T2 zależnych i STIR w przekrojach strzałkowych i osiowych.

Nierówne zarysy blaszek granicznych trzonów kręgów odcinka dolnego- guzki Schmorla.Drobne osteofity krawędzi trzonow.
W kręgu Th10 w tylnej częśi trzonu i nasadzie łuku po stronie lewej widoczne jest ognisko wysokosygnalowe nie saturujące sie w obrazach Fat-Sat o wymiarach ok. 15x20mm i drugie ognisko 8mm w trzonie kregu Th4 o podobnym sygnale- obraz chrakterystyczny dla naczyniakow.
Na poziomie Th8/Th9 centralna protruzja tarczy miedzykręgowej z towarzyszącymi osteofitami tylno- bocznych krawędzi trzonów uciskaja worek oponowy bez cech ucisku rdzenia kręgowegoi bez konfliktu korzeniowego.
Prawidlowy obraz korzeni nerwowych w obszarze otworów międzykregowych.
Obraz rdzenia kregowego w odcinku piersiowym prawidlowy.

Panie doktorze Co pan Dr. sadzi o tym opisie . Bo odczuwam bóle w odcinku piersiowym kregosupa i czasami mi szyja sztywnieje.Czy ten winik jest gorszy od pierwszego rezonansu magnetycznegoProsze o rade.

Włodzimierz 2012-09-21, 22:35