Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Naczyniak na trzonie kręgosłupa lędźwiowego

Naczyniak na trzonie kręgosłupa lędźwiowego

Witam Panie Doktorze, mam zapytanie w badaniu MRI kręgosłupa lędźwiowego jest takie zdanie - w trzonie L2 widoczny jest naczyniak o wielkości 1,8 cm , rozmawiałam z lekarzem rodzinnym który powiedział że mam się tym nie martwić tłumacząc że są to naczynia jak żylaki w każdej innej części ciała :(( jednakże nie daje mi to spokoju i dla tego proszę o odpowiedź czy to jest bezpieczne i czy ten naczyniak się wchłonie, dodam że również w trzonie kręgu C7 mam widoczny niewielki ok 6mm kostny naczyniak, czy to jest to samo? będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź, z góry Dziękuję

Gosia 2012-05-06, 19:12

Tak to zapewne to samo. Można skonsultować się z neurochirurgiem pod kątem leczenia. Jeśli jednak nie dają one dolegliwości pozostawia się je pod obserwacją.

neuron 2012-05-07, 22:15

Jak pani leczy tego naczyniaka. Czy przeszła pani jakąś rehabilitacje. Ogólnie jak pani leczy.Bo mam podobny problem .

jacek 2012-05-19, 22:41

Witam, proszę o pomoc w temacie wyjaśnienia opisu z badania jednego odcinka kręgosłupu.
Oto opis:
W trzonach L5, S1 i S2 obecne zmiany o charakterze naczyniaków wielk. max 8mm. Zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej oraz niewielkiego stopnia lewostronna rotoskolioza kręgosłupa lędźwiowego. W kanale kości krzyżowej na poziomie S2/S3 obecna torbiel okołokorzeniowa wielk. 13mm.
Pozdrawiam

Paweł 2013-01-12, 17:29

Panie Jacku jeśli Pan tu zaglada to powiem że tego nikt nie leczy:( nikt się tym nie przejął a wiem że to niebezpieczne :(

Gosia 2013-02-15, 00:33