Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Naczyniak i zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie lędźwiowym po vertebroplastyce

Naczyniak i zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie lędźwiowym po vertebroplastyce

Proszę o konsultację MR:w kregosłupie uwidoczniono-obecność wyrównanej lordozy lędżwiowej,naczyniak trzonu L3 stan po vertebroplastyce,zmiany zwyrodnieniowe krążkaL4-L5dehydratacja,przepukliny tylne szerokopodstawne-lateralizujące w lewo krążkówL3-L4 i L4-L5 zmniejszające światło zachyłków bocznych i otworów m-kregowych na tych poziomach po lewej stronie.stozek bez zmian.Dodam że mam okropne bóle zwłaszcza po dłuższym chodzeniu od pasa w dół(brzuch,pieczenie mięśni obu ud )schodzące do lewej nogi(łydka,śćięgno achillesa,pięta,stopa),mrowienie cały czas w obu kończynach(motylki).niekiedy pieczenie pęcherza i cewki moczowej przy oddawaniu moczu(wyniki moczu prawid lowe).Czy przy takich obiawach jest konieczna operacja czy pomoże rehabilitacja?Mam 43lata.

Dodam jeszcze,że mam problemy z wejściem(ból ud) i zejściem ze schodów(ból łydek),nie mogę też utrzymać ciała na lewej nodze(kołysze mi się noga w kostce )nie mogę dłuższy czas siedzieć.Dolegliwości typu rwa kulszowa miałam już osiem lat temu,ale po leczeniu olfenem i wit.ustąpiły.pojawiły się rok temu włącznie z silnym atakiem drętwienia obu nógPracuję w gosp. rolnym.Proszę o szybką odpowiedż.

Jolkasz 2012-04-11, 16:19

Należy skonsultować się z neurochirurgiem, który oceni Panią pod kątem ewentualnej operacji. Na podstawie opisu wydaje mi się, że raczej leczenie będzie opierać się na rehabilitacji i leczeniu p/bólowym.

neuron 2012-04-18, 21:11