Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Naczyniak i przepuklina kręgosłupa lędźwiowego a rehabilitacja

Naczyniak i przepuklina kręgosłupa lędźwiowego a rehabilitacja

Neurolog prowadzący powiedział że rehabilitacje w moim stanie nie wchodzi w grę.Ja dostałem skierowanie na turnus rehabilitacyjny i nie wiem co mam teraz zrobic- Badanie wykonano w sekwencjach SE,TSE w czasach :T1-T2-zaleznych STIR wpłaszczyznie strzałkowej i poprzecznej. Poczatkowe zmiany zwyrodnieniowe krążków mk L4/L5 i L5/S1.Naczyniak trzonu TH12 12mm.Na poziomie L4/L5 masywna centralno-lewoboczna przepuklina krążka MK uciskająca worek oponowy i korzeń lewego nerwu rdzeniowego.W mniejszym stopniu zwężony również zachyłek prawy.Na poziomie L5/S1 masywna centralno-lewoboczna,zachylkowa przepuklina krążka MK znacznie uciskająca korzeń lewego nerwu rdzeniowego oraz,w mniejszym stopniu worek oponowy.Zmiany zwyrodnieniowe blaszek granicznych trzonów.Krążki międzykręgowe,trzony kregowe na pozostałych badanych poziomach o prawidłowej wysokości i sygnale MR.Rdzeń kręgowy w zakresie stożka bez zmian ogniskowych..Proszę o rade.

ROBSON 2012-08-22, 17:00