Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Na wysokości C5-6 szerokopodstawna protuzja krążka powoduje modelowanie worka oponowego

Na wysokości C5-6 szerokopodstawna protuzja krążka powoduje modelowanie worka oponowego

Witam!!! Mam 29 lat. Mieszkam i pracuje a Anglii. Od dwóch miesięcy mam ból kręgosłupa. Lekarz rodzinny stwierdzi że mam bóle mięśni. Na własna rękę wykonałam badanie MRI w Polsce. Proszę o interpretacje wyniku.
Badaniem objęto odcinek szyjno- piersiowy kręgosłupa. Stwierdzono zachowanie fizjologicznych krzywizn. Morfologia sygnału jak również wysokość trzonów kręgowych niezmieniona. Na wysokości C5/6 szerokopodstawn protuzja krążka powoduje modelowanie worka oponowego. Na poziomie Th6/7, Th7/8, Th8/9 tarcze między kręgowe o obniżonej wysokości oraz intensywności sygnały zmiany degeneracyjne z cechami dokanałowych niewielkich protuzji powodujących mierne modelowanie przestrzeni płynowej worka oponowego . Morfologia rdzenia kręgowego w badanym odcinku nie wykazuje obecności patologicznego sygnału podobnie jak płynowa przestrzeń buforowa oraz tkanki miękkie okołokręgosłupowe.

Magda 2012-01-02, 19:22

Są to cechy zmian zwyrodnieniowych i dyskopatii. Na pewno niezbędna będzie rehabilitacja i fizykoterapia oraz leczenie p/bólowe. W razie braku poprawy także konsultacja neurochirurgiczna.

neuron 2012-01-03, 22:30