Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Na poziomie L4-L5 i L5-S1 uwypuklenie krążków międzykręgowych do kanału kręgowego

Na poziomie L4-L5 i L5-S1 uwypuklenie krążków międzykręgowych do kanału kręgowego

Na poziomie L4-L5 i L5-S1 uwypuklenie krążków międzykręgowych do kanału kręgowego na szer 4mm, bez ewidentnych cech ucisku struktur kanału kręgowego. Pojedyncze guzki Schmorla w trzonach L2 i L3.
W tylnej części trzonu L2 bezodczynowy ubytek struktury kostnej wielk. 8x7 mm-najpr. o cechach łagodnych, do dalszego monitorowania.
Pytanie: czy wynik badania oznacza dla mnie coś poważnego czy jest to etap choroby kwalifikujący się do wyleczenia. Ból jaki mi doskwiera nie pozwala mi na wykonywanie prostych czynności domowych. Chcę wiedzieć czy da się to wyleczyć i czy kiedyś będę mogła żyć bez bólu.

Milena 2013-04-07, 11:33

Witam znam ten ból od 2 lat teraz jestem po operacji L4-L5-S1 na razie da się żyć [3tydz po operacji] Nic innego nie da się wymyślić miałem rehabilitacje różne masaże i nie pomogło Operacja w Konstancinie Pozdrawiam zdrowia życzę

Tomek 2013-04-08, 23:34

Ponizej przedstawiam wyniki TK odcinka ledzwiowego, kobieta lat 33, prosze o opinie -czy jest sie czym martwic.
Na poziomie L5-S1 cechy centralnego uwypuklenia tarczy miedzykregowej w wymiarze A-P do ok.6mm, czolo uwypukliny modeluje od przodu worek oponowy, oba kanaly korzeniowe nieco modelowane w dolnej czesci przez zmiany dyskopatyczne , jednakze bez cech stenozy o zachowanej rezerwie objetosciowej. Widoczne obustronnie pogrubiale wiazadla zolte na tym poziomie zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych.
Na poziomie L4-L5 widoczne cechy szerokopodstawnego centralnego uwypuklenia tarczy miedzykregowej do ok 5mm w wymiarze A-P, kanaly korzeniowe bez cech stenozy. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych.
Na poziomie L3-L4 uwypuklenia centralne tarczy miedzykregowej w wymiarze A-P do ok. 6,5mm, uwypuklina nieco lateralizuje prawobocznie. Oba kanaly korzeniowe bez cech stenozy dyskretnie modelowane w dolnej czesci przez zmiany dyskopatyczne.

Elka 2014-01-25, 10:39