Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Na poziomie C5-C6 oraz C6-C7 widoczne wypukliny krążków międzykręgowych tylno-pośrodkowe

Na poziomie C5-C6 oraz C6-C7 widoczne wypukliny krążków międzykręgowych tylno-pośrodkowe

Witam serdecznie
odebrałam dziś wynik RM kręgosłupa i bardzo bym prosiła o diagnozę ponieważ neurologa mam dopiero w kwietniu a bardzo bym chciała wiedzieć co jest w wyniku.
Badanie wykonano w sekwencji TSE i SPAIR uzyskując obrazy T1W I T2W w płaszczyżnie strzałkowej i poprzecznej. Lordoza kręgosłupa szyjnego jest spłycona. Cechy dehydratacji krążków międzykręgowych w szyjnym odcinku kręgosłupa z obniżeniem ich wysokości. Na poziomie C5-C6 oraz C6-C7 widoczne są wypukliny krążków międzykręgowych tylno pośrodkowe. W obrębie tylnej części rdzenia kręgowego na poziomie C3 widoczny jest nieregularny obszar ogniskowy o wym. 5 x 3 mm o podwyższonym sygnale w obrazach T2-zależnych. Obraz ten wzmacnia się po podaniu środka kontrastującego i odpowiada prawdopodobnie naczyniakowi. Poza tym nie stwierdza się zmian patologicznych. Kanał kręgowy bez cecg stenozy. Dodam tylko że w mojej rodzinie kilka osób ma naczyniaki mózgu. Bardzo dziękuję za odp. i pozdrawiam

Brygida 2012-02-14, 17:18

Naczyniak w zasadzie do obserwacji. Opisano także zmiany o cechach dyskopatii do leczenia rehabilitacyjnego.

neuron 2012-02-14, 20:22

Dziękuję bardzo za odpowiedz

Brygida 2012-02-14, 20:35