Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Mrowienie pośladków i wewnętrznych części ud po złamaniu kręgów piersiowego i lędźwiowego

Mrowienie pośladków i wewnętrznych części ud po złamaniu kręgów piersiowego i lędźwiowego

Witam!
W 2006 roku miałam wypadek w wyniku którego doznałam złamania kręgu Th 12 L1. Miałam założone zespolenie transpedikularne. Po roku zostało wyjęte. Chodzę ale mam zespół stożka końcowego. Od kilku miesięcy miewam dziwne dolegliwości. Mianowicie odczuwam jakbym miała coś w odbycie, mrowienie pośladków i wewnętrznych części ud. Miałam robione MR kręgosłupa lędźwiowego. Proszę o interpretację. Czy te zmiany mogą powodować takie dolegliwości??

Zniesienie lordozy lędźwiowej.
Stan po urazie kręgu L1. Zachowana wysokość trzonu. Cechy nieznacznej stenozy kanału kręgowego- szer 14,5 mm na wysokości L1, powyżej i poniżej szer. kanału kręgowego 16 mm.
Prawidłowa wysokość pozostałych trzonów i przestrzeni międzykręgowych w uwidocznionym odcinku kręgosłupa.
Stożek rdzenia na wys.Th 12 L 1. W jego obrębie obszar skróconego sygnału w obrazach T2-zależnych o wym szer 5mm,dł 24mm-obraz MR jak w przypadku jamy syringomyelicznej(pourazowej).
Tkanki miękkie okołokręgosłupowe o prawidłowym sygnale.

O. 2011-12-12, 15:56

Może to być przyczyna Pani dolegliwości. Warto wraz z wynikiem badania udać się do neurologa. W badaniu neurologicznym ustali on dokładnie związek z przebytym urazem.

neuron 2011-12-18, 17:04