Forum neurologiczne » Bóle głowy » Mrowienie i ucisk miedzy oczami promieniujące na czoło

Mrowienie i ucisk miedzy oczami promieniujące na czoło

Witam, mam 23 lata i od 10 lat uprawiam piłke nożną.
Moj problem zaczął sie na początku tego roku, mianowicie miałem przez pare dni dziwny tik na czole ( kawałek skóry o srednicy 1-2 cm przesówał się w góre a potem znowu na swoje miejsce) na szczescie to mineło natiomast pojawił sie ucisk/mrowienie u nasady nosa promieniujący na czoło bardziej na lewą stronę, zaznacze ze głowa wogóle mnie nie boli. po paru dniach doszło do tego drętwienie palców u rąk ale tylko w nocy i nie zawsze. Zrobiłem RTG kręgosłupa szyjnego i wyszło tam ze mam spłyconą fizjologicznie lordoze szyjna, początek zwyrodnienia i coś tam jeszcze ... z kręgosłupem lędzwiowym tez nie jest u mnie zaciekawie...
A od 2 dni czuje jakby odrętiwnie na powiece lewego oka, i najgorsze jest to że co kolejna rzecz sie pojawia to ja coraz bardziej zamykam sie w sobie.
Byłem u neurologa. Dostałem tabletki psychotropowe na ten ucisk/drętwienie u nasady nosa i czoła. Na dretwienie palców dostałem zastrzyki (dokładnie 10) plus tabletki. Lekarz dał mi też skierowanie na rezonans magnetyczny głowy. Jakoś po tej wizycie złapałem małego doła bo powiedział mi po przepadaniu mnie że jest tam jakis małe uchybienie patologiczne czy coś w tym stylu... a i powiedział że moje objawy na twarzy nie mają nic wspólnego z kręgosłupem. Na skierowaniu o ile dobrze czytam napisał bóle przy zatokach (zaznacze ze nie mowiłem ze mam bóle tylko ze mam ucisk/drtetwienie/moriwienie) leki które przepisał milggamma N - zastrzyki, amitrypylina, biofenac.A i ostatnio zauwazyłem ze jak kłade się wieczorem do łóżka na plecach to ten ucisk/mrowienie sie nasila, jak leze na boku to już mniej, tak samo jak rozmasuje te miejsce to tez na chwilke przechodzi. Rezonans głowy obejmuje też zatoki??? Co to może być??? Bede bardzo wdzieczny za jakies podpowiedzi. Pozdrawiam

Pawel 2012-02-17, 14:52

Dobrze jeszcze wykonać badania laboratoryjne tj. sód, potas, wapń zjonizowany, magnez, kreatynina, mocznik, alat, ast, TSH, morfologię. Zalecone leczenie należy kontynuować, nie od razu uzyska Pan poprawę.

neuron 2012-02-21, 18:05