Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Mrowienia, sztywnienia i skurcze po lewej stronie ciała przy wypuklinie szyjnej

Mrowienia, sztywnienia i skurcze po lewej stronie ciała przy wypuklinie szyjnej

Witam,
od dłuższego czasu cierpię na dziwne zaburzenia czucia lewej strony ciała (mrowienie, sztywnienie, skurcze, drętwienie w okolicy biodra, łydki, duży palec u nogi, kciuk, udo, lewy pośladek, dłoń). Co jakis czas cierpię na zawroty głowy, chodzę jakby pijana, ale nie towarzyszą temu bóle głowy). Mam też przy tym problem z oddawaniem moczu,mam wrażenie, ze do końca nie opróżniam pęcherza, sprawia mi to problem,mimo iż przyjmuję dużą ilość płynów. W tym czasie czuję się cała opuchnięta. Dziś odebrałam wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa, proszę bardzo o interpretację i czy taki opis może mieć związek z powyższymi dolegliwościami:

Odprostowanie lordozy szyjnej,
Na poziomie C5/C6 widoczna jest nieduża pośrodkowo-lewoboczna wypuklina krążka m-k, zwężająca nieco lewy otwór m-k i uciskająca worek oponowy.
Zwężenie szczeliny m-k C5/C6 z osteofitami na krawędziach brzeżnych trzonów,które uwypuklają sie dokanałowo i uciskają worek oponowy.
Zmiany dehydratacyjne krążków m-k pod postacią obniżenia sygnału w obrazach T2 zależnych.
Odcinek szyjny rdzenia bez zmian.
Dziekuje

Aleksandra 2011-05-11, 19:30

Ciekawa jestem czy Aleksandra jeszcze tu zagląda. Mam bardzo podobne objawy. Czy postawili u Ciebie diagnozę? Napisz proszę.

Gosza 2017-01-13, 17:57