Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » MR kręgosłupa szyjnego

MR kręgosłupa szyjnego

Witam bardzo proszę o interpretację MR Pani neurolog powiedziala że z takim wynikiem nie podejmie się żadnego leczenia nawet prosilam o zastrzki i tego mi now zapisała a kręgosłup mniew Noe tylko boli ale i piecze do tego zawroty odrętwienia kończyn.
Badanie MR kregoslupa szyjnegoi pogranicza szjno piersiowego (FSE, obrazy T1 T2 zależne przekroje strzalkowe i poprzeczne.
Od C3/C4 do C6/C7 dominują osteofity dokanalowe, dootworowe oraz zmiany przerost we stawów miedzywyrostkowych i unkowertbralnych. Na poziomach C5/C6 i C6/C7 towarzyszące pośrodkowe przepukliny krążków między kręgowych, wpuklajace się dokanalowo do 3 mm, na wysokości C 4/C5 po środkową drobna portuzja. Całość zmian wywiera ucisk na worek oponowy i sąsiadujące struktury korzeniowe. Na poziomachnC3/C4 i C5/C6 zmiany zwyrodnieniowe przylegają a/ drażnią brzuszną powierzchnię rdzenia szyjnego. Kanał kręgowy na poziomach C5/C6 i C6/C7 przewożony stenotycznie, do 9-9,5 mm w wymiarze A-P. Otwory międzykręgowe w roznym stopniu zniekształcone i przewezone , stwnotycznieC5/C6 i C6/C7 o cechach
odwodnienia. Rdzeń szyjny nie ucisniety, o prawidlowej intensywności.
Wnioski
Choroba zwyrodnieniowe z cechami nasilenia i stenozy C5/C6 i C6/C7
Dane kliniczne
Radikulopatia szyjna objawowa obustronna.
Bardzo proszę Szanowne forum o interpretację tego badania może ja powinnam zmienić neurologa dizwi mnie , że nie dała mi nic doktor nausmierzenie bólu. Obecnie biore tramal 200 mg 1*1 baclofen 25 mg 2*1 i dalej boli zwłaszcza ze z kręgosłupem lędźwiowym mam podobnie.

Małgorzata 2014-12-09, 10:02