Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » MR kręgosłupa lędżwiowego

MR kręgosłupa lędżwiowego

Zanim udam się do specjalisty chciałam prosić o Pańską opinię w sprawie mojego MR LS.( czeka się kilka mieś)Moje dolegliwości to:drętwienie obu nóg, ucisk w dolnym odc.kręgosłupa idący do połowy pleców( korzystam z bd ilości zab reh, które nie przynoszą poprawy).Czy grozi mi operacja?
Fizjologiczna lordoza zachowana.Wysokość tzronów kręgów w odc lędżwiowym zachowana.Nawarstwienia kostne na przednich krawędziach trzonów L5-S1.Zmiany zwyrodnieniowe płytek granicznych trzonów L5-S1 o typie obrzęki (Modic-I ).Krążki międzykręgowe L4-L5, L5-S1 mają uszkodzoną strukturę, widoczne jest obniżenie intensywności sygnałów w czasie T2 jako wyraz ich dehydratacji.Wysokość k.m L4-L5, L5-S1 znacznie jest obniżona.Niewielka wypuklina tylna z niewielką lateralizacją lewostronną k.m L4-L5 w nieznacznym stopniu modelują worek opony twardej oraz nieznacznie zwęża lewy otwór międzykręgowy.Niewielka wypuklina k.m L5-S1 położona w tłuszczy podtwardówkowym, z towarzyszącymi niewielkimi nawarstwieniami kostnymi na tylnych krawędziach trzonów, zwęża obustronnie otwory m.k(bardziej nasilone po lewej str).Torbiele okołokorzeniowe w zachyłku bocznym L4 po str prawej o śr ok 6mm, w zachyłku bocznym L5 po str prawej o śr ok 11 mm i lewej o śr ok 7 mm.Torbiele okołokorezniwe na poziomie S2 po str lewej o śr ok 14 mm, mniejsza po prawej.Stożek końcowy rdzenia kręgowego prawidłowy, innych zmian ogniskowych w kanale kręg nie stwierdzono.Szerokość kanału kręgowego i worka opony twardej w odc lędżwiowym jest prawidłowa.

Jola 2014-06-26, 20:00