Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Możliwość kolizji wypukliny L3-L4 z korzeniami nerwów

Możliwość kolizji wypukliny L3-L4 z korzeniami nerwów

Witam czy mogę prosić o pomoc w analizie mr kręgosłupa lędzwiowego
mam 36 lat,od paru lat dokuczają mi czasem uporczywe bóle pleców
dziś odebrałam wynik mr
badanie mr uwidoczniło na poziomie l3/l4 wypuklinę typu bulging modelującą worek oponowy oraz zwężąjącą odc.wlotowe do obu otworów m/kręg z możliwością kolizji z korzeniami nerw.w tych obszarach. wymiar strzałkowy wynosi ok.15 mm.
na poziomie l4/l5 cenralna protruzja krążka m/kręg. na gł.5,5mm,zwężą odc.wlotowe i oba otwory m.kreg. z możliwością kolizji głownie w odc.wlotowych.wymiar strzałkowy wynosi 14 mm,czolowy ok 16mm.
na poziomie l5/s1 centralna protruzja krążka m/kreg.na gł.6mm,modeluje nadtwardówkową tkankę tłuszcz.zwężając oba zachyłki boczne i oba otwory m/kreg.,bardziej po stronie prawej z kolizją z korzeniami nerw.w odc.wlotowym i z nerwami rdzeniowymi obustronnie.wym.strzalkowy 12mm,czołowy 16 mm.
dehydratacja krążków m/kreg. l3/l4,l4/l5,l5/s1.sygnał i wys.trzonów kreg.lędzw.w granicach normy.szer.obramowań kostnych kanału kreg.w pozostałym odc.lędzw.jest prawidłowa.stozek końcowy rdzenia połozony na wys.l1.
wnioski: protruzja krążka m/kręg. l4/l5,l5/s1

czy w takim przypadku pomocne będą np.rehablitacje?

pozdrawiam

Ewa 2013-03-15, 14:45