Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Możliwe skutki uboczne stosowania leku Neurotin

Możliwe skutki uboczne stosowania leku Neurotin

Od wielu lat mam uogólnione napady padaczki. Niedawno przepisano mi drugi lek, Neurontin. Przeczytałam ulotkę, na której była wypisana ogromna ilość skutków ubocznych. Czy powinnam zażywać ten lek? Czy u każdego mogą wystąpić?














Babcia 2011-02-15, 13:48

Na ulotce muszą znajdować się wszystkie zaobserwowane działania uboczne, takie są przepisy. Nie oznacza to jednak, że muszą one wystąpić u Pani. Zwykle w ulotce zawarte są najczęściej obserwowane objawy. W przypadku Neurotinu są to: senność, zmęczenie, zawroty i bóle głowy, nudności, wymioty, zwiększenie masy ciała, drażliwość, bezsenność, zaburzenia chodu, oczopląs, mrowienie w kończynach, utrata łaknienia, zapalenie trzustki. Inne objawy występują rzadko.

neuron 2011-02-15, 23:21

Moje dziecko po tym leku mialo nasilone ataki a jak ataku nie bylo to i tak dziwne zgiecia ciala opadala mu glowka i byl do tego tak senny ze w ciagu dnia sie przewracal po konsultacji z lekarzem neurontin zostal odstawiony dziecko juz na drugi dzien bylo w lepszej formie
z lekow ktore bierze to topamax trileptal synathen depot pozdrawiam wszystkich chorych

agnieszka 2011-08-28, 19:49

Witam ja biorę Neurotop retard300 i po ok 2 tygodniach czuję się fatalnie, mam dwa guzki na głowie i obok ucha i boli mnie szyja to najprawdopodobniej coś z węzłami chłonnymi, ale jutro idę do lekarza więc może dowiem się czegoś więcej. Map prośbę jeśli ktoś miał podobne obiawy to niech napisze:) Pozdrawiam

Mikusia 2012-03-27, 14:25