Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Mocny ból z prawej strony klatki piersiowej a kręgosłup lędźwiowy

Mocny ból z prawej strony klatki piersiowej a kręgosłup lędźwiowy

Witam
Zrobiłam badanie M/R kręg. L/S i mam pytanie co dalej robić gdyż mam bardzo mocny ból z prawej strony klatki piersiowej. A oto wynik badania:

Cechy ogniskowego uszkodzenia pierścieni włóknistych na wszystkich poziomach w odcinku L2-S1
Na poziomach L2/L3/, L3/L4, l4/L5 niewielkie uwypuklenie krążków międzykręgowych, bez istotnego ucisku struktur nerwowych.
Na poziomie L5/S1 widoczna jest pośrodkowo-uboczna wypuklina krążka międzykręgowego, która uciska na worek oponowy i zwęża kanały korzeniowe w częściach dolnych. Uwypuklony krążek przylega do prawego nerwu rdzeniowego w otworze, rezerwa płynowa wokół nerwu zachowana.
Poziome ustawienie kości krzyżowej.
Rdzeń kręgowy bez patologicznych sygnałów, stożek końcowy na poziomie L1.
Wnioski: zaznaczone cechy rozpoczynającej się dyskopatji, największe na poziomie L5/S1

Krystyna 2012-06-10, 07:29

Zmiany opisane w MR, szczególnie na tym poziomie nie odpowiadają z ból klatki piersiowej. Najlepiej zgłosić się do lekarza rodzinnego. Taki ból może wskazywać na przyczyny internistyczne.

neuron 2012-06-11, 20:04