Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Mocny ból kręgosłupa, promieniujący na lewy pośladek

Mocny ból kręgosłupa, promieniujący na lewy pośladek

Miałem badanie tk i wynik jest następujący
zaostrzenia na krawędziach trzonów kręgów o charakterze zwyrodnieniowym-zmiany bardziej zaawansowane na poziomie L4-S1
Na poziomie L5-S1 tylna,centralno-lewoboczna przepuklina jądra miazdzystego schodząca w dół wzdłuz tylnej powierzchni trzonu s1.Przepuklina powoduje zajęcie zachyłka bocznego lewego,ucisk worka oponowegoi lewego nerwu rdzeniowego z poziomu S1
Oobwodowe uwypuklenie tarczy międzykręgowej na tym poziomie powoduje obustronne modelowanie nerwów rdzeniowych z poziomu L5
Lekarz zaleca wymiane dysku.prosze mi powiedziec czy to konieczne i czy moge jezdzic samochodem cięzarowym bo sa tam tuze wibracje.z góry dziekuje za odpowiedz

Maciej 2011-03-31, 17:10

Nie da się ukryć, że zmiany zwyrodnieniowe są w tym przypadku dość zaawansowane. Rehabilitacja może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, tym bardziej, że pracuje Pan jako kierowca, co wiąże się z brakiem ruchu, pozycją siedzącą, która nie służy chorobom kręgosłupa. Wibracja znacząco nie wpływa na opisane zmiany. Najlepiej wraz z neurochirurgiem rozważyć leczenie operacyjne najlepszą metodą dla Pana.

neuron 2011-03-31, 23:18

Dziękuje za szybka odpowiedz i mam jeszce pytanie .mam prace stojaca przy pakopwaniu ,2 godziny dziennie dzwigam z ziemi 5 kg przedmioty i podaje na tasme potem lekka praca .zamierzam zrobic sobie zabieg ale to wszystko związane jest z czasem,prosze mi powiedziec jakie mogą byc skutki takiej pracy przy moim schorzeniu kręgosłupa,przypuszczam ze jeszcze ze 2 miesiace do zabiegu a pracowac trzeba.moze zmienic prace na siedząca przez cały dzien ?
prosze o odpowiedz bo naprawde sie boje mojego stanu zdrowia

Maciej 2011-04-01, 15:09

Mnie lekarz powiedział żeby broń boze nie dżwigać bo skutki mogą być katastrofalne.Także dżwiganie nie dozwolone!!!

Dorota 2011-04-03, 12:14