Forum neurologiczne » Bóle głowy » Migreny a demielinizacja w przebiegu boreliozy

Migreny a demielinizacja w przebiegu boreliozy

Witam mam wielką prośbę o interpretację wyników rezonansu magnetycznego gdyż jak na stwierdzenie migreny brzmią zbyt groźnie.
Oto wynik* W prawej półkuli mózgu w sąsiedztwie trójkąta komory bocznej prawej w przebiegu promienistości wzrokowej widoczne ognisko o śr. ok 9 mm o wysokim sygnale w obrazie T-2 oraz Flair z drobnym obszarem niskiego sygnału we Flair oraz obrazie T-1 bez cech wzmocnienia kontrastu oraz bez wzmożenia sygnału DWi. Obraz niejednoznaczny w zróżnicowaniu. Zmiana naczyniopochodna przewlekła. Demielinizacja w przebiegu boleriozy. poza tym zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się, cech patologicznych wzmocnienia kontrastowego w obrębia mózgowia nie uwidoczniono. Morfologia kory mózgowej prawidłowa. Ciało modzelowate prawidłowej wielkości bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony symetrycznie, nie przemieszczony w linii środkowej, komora 3 i 4 prawidłowe. prawa tętnica szyjna wewnętrzna szersza.

Cd. wyniku : zmiany miażdżycowe. ewentualna ocena w angio TK lub angio MR. niepełny obraz projekcji strzałkowej w rzucie tętnicy łącznej przedniej mózgu. Wskazania-badania anglo w celu wykluczenia drobnego tętniaka. zgrubienia śluzówki w zatoce czołowej lewej, zmiany zapalne*
pewne nazwy mogłam niepoprawnie napisać ale wyniki otrzymałam telefonicznie. Z góry dziekuję za interpretację tych wyników. mam nadzieję że bede mimo wszystko mogła tatę uspokoić.

Bardzo proszę powiedzieć jakie badania nalezy wykonać i czy środki farmakologiczne będą wystarczające przy ewentualnym leczeniu. Dodam że diagnozowanie rozpoczęło sie około mięsiąca temu kiedy to zaczeły pojawiać się typowe objawy migreny z aurą ale szukanie przyczyny trwa do dzis gdyż ataki niby migreny powtarzają się codziennie bądz co drugi dzien co staje się niepokojące i wręcz wskazuje że to nie do konca musi być migrena. Tato nigdy wczesniej nie miał migreny a ma 55 lat. czy możliwe że migrena pojawia sie w takim wieku?? jeszcze raz proszę o pomoc i porade.

Córka 2013-01-10, 23:54