Forum neurologiczne » Bóle głowy » Migrenowe bóle głowy po mikroudarze mózgu

Migrenowe bóle głowy po mikroudarze mózgu

Mam 25 lat. Od paru lat cierpię na migrenowe bóle głowy(ból występuję po lewej stronie tyłu głowy).Na początku były to zwykłe bóle ale z czasem przerodziły się w coś strasznego. Podczas **ataku* strasznie źle się czuję. Jestem nie swoja, mam poczucie lęku,boli mnie mocno głowa.Do tego drętwieje mi np.lewa ręka, lewa część twarzy nawet lewa część języka. mam problemy z mową,nie potrafię wypowiedzieć najprostszego słowa. Mam problemy ze wzrokiem,patrząc na kogoś widzę np. tylko część jego twarzy.Miałam robioną tomografię ale ona nic nie wykazała.
Ostatnio czytałam o mikroudarach mózgu i chciałam się dowiedzieć czy to możliwe żebym coś takieg miała? Co powinnam dalej zrobić,jakie badania wykonać?

KaSiA G. 2012-03-09, 20:46

Można wykonać jeszcze MR głowy, ewentualnie z opcją angio lub agnio-CT. Najpewniej jednak są to objawy migreny. Radzę skonsultować się jeszcze z neurologiem osobiście, który po badaniu neurologicznym będzie mógł ustalić właściwe postępowanie.

neuron 2012-03-10, 18:01

Mam do pani wielka prośbę.
Jestem studentka 3 roku pielęgniarstwa. Obecnie pisze pracę licencjacką na temat migreny.
Szukam osoby cierpiącej na tę chorobę z ciężkim przebiegiem, aby móc zrobić opis przypadku i proces pielęgnowania. Jest bardzo trudno znaleźć osobę na oddziale neurologicznym, która miałby wykonywane jakiekolwiek badania w celu diagnostycznym. Zazwyczaj podejmuje się leczenie na podstawie ogólnych objawów.
Chodzi mi konkretnie o możliwość zadania kilku pytań odnośnie Pani przypadku. Bardzo bym prosiła o kontakt ze mną-
POZDRAWIAM

Weronika 2012-03-20, 23:47

Pani Weroniko bardzo chętnie odpowiem na Pani pytania. Proszę pytać a ja postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Pozdrawiam KaSiA G.

KaSiA G. 2012-03-22, 22:22