Forum neurologiczne » Bóle głowy » Migrenowe bóle głowy i torbiel pajęczynówki

Migrenowe bóle głowy i torbiel pajęczynówki

Witam, ostatnio mam ogromne problemy z bólem głowy. W 2008 roku zgłosiłem się z silnymi bólami głowy do neurologa, ten zlecił m.in. rezonans magnetyczny mózgu. Wynik wykazał w projekcji czołowej u podstawi prawej półkuli móżdżku obecność wąskiej torbieli pajęczynówki o szerokości 32 mm i wysokości 6 mm. Badanie MR nie wykazało danych dla efektu masy. Lekarz stwierdził, że to nic takiego, a bóle, które mam to zwykła migrena. Niestety w ostatnich miesiącach bóle się nasiliły, częstotliwość zwielokrotniła, mimo przyjmowania zaleconych leków stosowania do zaleceń neurologa. Dodatkowo doszły problemy z widzeniem, wzrok od 2008 roku znacznie się pogorszył, szczególnie w lewym oku. Czy wpływ na te objawy może mieć wspomniana torbiel pajęczynówki??

Piotr 2011-11-28, 12:51

Pogorszenie wzroku najpewniej wynika z wady wzroku, stąd najlepiej skonsultować się z okulistą. Jeśli bóle głowy nasiliły się warto wykonać kontrolne badanie MR głowy i sprawdzić czy wymieniona torbiel pajęczynówki uległa powiększeniu i może odpowiadać za nasilenie dolegliwości.

neuron 2011-11-30, 13:26