Forum neurologiczne » Bóle głowy » Migrena z aurą przy ogniskach podkorowych w obu płatach czołowych

Migrena z aurą przy ogniskach podkorowych w obu płatach czołowych

Witam zrobiłam rezonans magnetyczny głowy,ponieważ od jakiegoś czasu mam naapady miegreyny z aurą,do tego ból głowy,zawroty,podwójne widzenie,mroczki przed oczami. Drętwieją mi nogi i ręce. Ostatnio doszło nawet do tego że nie mogę napisać kilku zdań długoopisem,bo tak drętwieje mi ręka,że nie jestem w stanie. Do tego od paru dni pod wieczór mam straszny ból gałek ocznych. Ogólnie żle się czuje. Często trzęsą mi się ręce,dodatkowo mam je zimne jak lód i często mi bardzo zimno.
Może ktoś wie co mi dolega? będe dzieczna za odpowiedź. Neurologa mam dopiero w przyszłym tygodniu jak dobrze pójdzie.

Oto wyniki rezonansu:
Pojedyńcze niespecyficzne ogniska,wielkości maksymalnie do 3 mm, hyperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR zlokalizowane są podkorowo w oby płatach czołowych. Nie stwierdza się zmian ogniskowych w móżdżku, w ciele modzeloatym i pniu mózgu. Nerwy VII i VIII oraz okolice kątówmostowo-móżdżkowych obustronnie prawidlowe. Przysadka mózgowa prawidłowej wielkości. Skrzyżowanie wzrokowe nieucisnięte. Gałki oczne i przestrzenie pozagalkowe niezminione.
Polipowate zgrubienie śluzówki w obu zatokach szczękowych.
Układ komorowy prawidłowej szerokości,symetryczny.
Niest stierdz się ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego w obrębie struktur wewnątrzczaszkowych.

Czy naprawdę nikt nic nie wie? Czekam na odp.
Pozdrawiam.

ola 2009-11-04, 16:42

W zasadzie w wyniku badania nie ma raczej żadnych odchyleń od normy, szczególnie które wskazywałyby na przyczynę dolegliwości. Większość objaów może być skutkiem migerny. Czy w badaniu lekarskim Pani lekarz prowadzący zauważył jakieś nieprawidłowości?

neuron 2009-11-16, 14:41

Proszę o interpretacje wyniku w RM mózgu:
uwidoczniono pojedyńcze ognisko hyperintensywne w obrazach FLAIR i T2 śr.3mm. w istocie białej podkorowej lewego płata skroniowego. Bez zaburzeń dyfuzji w obrazach DWI. Mam od miesiąca ból głowy i nudności, lekarz powiedział, że ta zmiana nie może ich powodować żeby podleczyć się na nerwy, czy rzeczywiście mogę tą zmianę zlekceważyć ?

Anna 2013-09-27, 08:05