Forum neurologiczne » Bóle głowy » Migrena, ucisk i ból w dolnej części głowy

Migrena, ucisk i ból w dolnej części głowy

Od kilku lat zdarzaja mi sie ataki migreny, prawie wylacznie w przerwie miedzy kolejnymi opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych oraz po wypiciu alkoholu. nie leczylam do tej pory migreny w zaden szczegolny sposob, ale w zwiazku z nasileniem atakow, jestem teraz w trakcie badan. oprocz tego mam wrazenie, ze w tym samym czasie zaczely pojawiac sie inne symptomy: przede wszystkim ciagle zmeczenie oczu, niewyrazne widzenie, problemy z *ustawieniem* ostrosci, nadwrazliwosc na swiatlo, zawroty glowy, przede wszystkim przy poruszaniu glowa lub patrzeniu na boki, uczucie, jakbym byla ciagle pijana, tracenie watku, slabe kojarzenie, bol gornej czesci plecow, szyi i dolnej czesci glowy. czasem mam uczucie jakby moja glowy byla doslownie nabita na sztywny kolek, a w miejscu polaczenia szyi z glowa czuje ucisk, pieczenie i lekki bol. objawy nasilaja sie po poludniu, w pracy musze wtedy zaczac podpierac glowe na dloni, bo mam wrazenie, ze jej nie utrzymam w pionie. oprocz tego zawsze mialam problemy z zatokami, wiec moze ma to jakis zwiazek - od okolo 2 tygodni, poza pozostalymi objawami, pobolewa mnie nos, czolo nad samymi brwiami, uszy, skronie, a nawet gorne dziasla - wszystko szczegolnie z prawej strony. pod uszami, miedzy szczeka a szyja czuje powiekszone wezly chlonne, z prawej strony wezel jest zdecydowanie wiekszy. upaly nigdy mi specjalnie nie dokuczaly, teraz ledwo je znosze. do tego dochodzi kilkusekundowe klucie,jakby pod sama skora w roznych czesciach glowy. dodam, ze mam bardzo stresujaca prace, siedze caly dzien przed komputerem. mam okresy, ze jestem tak wykonczona praca, ze nie mam sily wstac z lozka, zamartwiam sie o wszystko i wszytkich, przed wyjsciem z domu, polozeniem sie spac sprawdzam po kilka razy, czy zamknelam drzwi, wylaczylam gaz itd. bylam u lekarza pierwszego kontaktu, skierowal mnie do okulisty, laryngologa i neurologa. z oczami wszystko ok, laryngolog nie stwierdzil nic szczegolnego - dostalam krople do nosa, neurolog zajal sie tylko migrena, skierowal mnie na RM (czekam na badanie), na reszte problemow polecil joge i wizyte u ortopedy. z czym moga byc zwiazane te wszystkie objawy, do jakich lekarzy powinnam sie jeszcze udac, jakie badania zrobic? prosze o pomoc.

Kate 2013-07-31, 21:51