Forum neurologiczne » Bóle głowy » Migrena przy mikrowylewie

Migrena przy mikrowylewie

Badanie MR wykonane w sekwencjach SE, TSE oraz FLAIR w obrazach T1 i T2 zaleznych uwidoczniło w sąsiedctwie ( powyżej) lewego rogu czołowego drobny obszar podwyższonego sygnału w T2 prawidłowy. Poza tym sygnał z istoty białej szarej mózgu. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony , nieuciśnięty. Okolica tylnego dołu czaszki prawidłowa.

Lekarz neurolog stwierdziła że nie mam sie czym martwić bo taki mikrowylew mógł nastapić nawet przy porodzie i stwierdziła że za 5 lat możemy zrobic badanie kontrolne czy się nie powiększa. A ja odniosłem dziwne wrażenie że nie chciała mnie martwić. Badanie było robione gdyż od kilku lat dokuczają mi silne pulsujace bóle w lewej skroni które skutecznie utrudniaja mi zycie. Pani doktor stwierdziła że pewnie to migrena i zapisała divascan. Proszę o opinię specjalisty i z góry dziękuję

Darek 2012-02-29, 18:17

Taka zmiana może być zmianą niedokrwienną, w T2 jest prawidłowa a więc nie ma powodu do zmartwień. Poza tym bez zmian, czyli dr miała rację najpewniej to migrena.

neuron 2012-03-01, 19:15