Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Miernie nasilone uogólnione zmiany napadowe w EEG

Miernie nasilone uogólnione zmiany napadowe w EEG

W lutym tego roku stwierdzono u mnie padaczkę z napadami częściowymi prostymi wtórnie uogólnionymi. Mam 21 lat. Teraz zrobiłam kontrolne badanie EEG i mam taki wynik z którego nic nie rozumiem.
Opis badania: Zapis spoczynkowy zawiera w okolicy potylicznej obfitą, lecz nieregularną czynność alfa 9-11 Hz, w granicach 100 mcV. RZ zaznaczona. Wielokrotnie w całym zapisie pojawiają się uogólnione, polimorficzne grupy złożone z wyżej napięciowych fal delta 3Hz, theta 4-7 Hz i pojedynczych ostrych, na ogół niezbyt rytmiczne, maksymalnie do 157 mcV, trwające do paru sekund. hyperwentylacja nieco nasila podobne grupy, z amplitudami do 181 mcV. Fotostymulacja nieco hamuje czynność wolną.
A orzeczenie to miernie nasilone uogólnione zmiany napadowe.

Będę wdzięczna za jakąś odpowiedź bo wizytę u neurologa mam dopiero pod koniec stycznia. Pozdrawiam.

Ola 2011-12-08, 14:27

Moim zdaniem niestety powinnas poczekac na wizyte u lekarza bo niewiem czy ktoś opisze ci cały wynik bo neurolog najlepiej sie zna. A tutaj udzielają sie raczej tylko osoby chore .

Sylwia_25 2011-12-08, 16:24

No niestety chyba tylko to mi zostaje, miałam nadzieję, że może znajdzie się ktoś z podobnym wynikiem albo chociaż częścią. Ciągle zastanawia mnie to, co to są miarowe napady? Rzadsze? Bo ja mam raz na pół roku napad.

Ola 2011-12-08, 17:03