Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Masywna podwięzadłowa centralno-prawostronna przepuklina krążka szyjnego

Masywna podwięzadłowa centralno-prawostronna przepuklina krążka szyjnego

Zniesiona lordoza szyjna.obniżenie wysokości krążków m/kręgowych na poziomie c3/c4 i c5/c6
na poziomie obecna masywna podwięzadłowa centralno-prawostronna przepuklina krążka, z całkowitą redukcją przestrzeni płynowej oponowej,modelowaniem rdzenia kręgowego i uciskiem na prawy korzeń nerwowy. kanał kręgowy bez cech stenozy
na poziomie c3/c4 niewielkie tylno-prawostronne uwypuklenie krążka m/kręgowego. w przedniej częśći przestrzeni m/kręgowej widoczny drobny obszar bezsygnałowy w obrazach T2-zależnych,hipointensywny w T1-zależnych, z niewielkim obrzękiem w okolicy górnej blaszki granicznej c4-oderwany osteofit?wapnienie?

poza tym uwidoczniony odcinek kręgosłupa zmian nie wykazuje


nadmieniam że 14 .09.2010 miałam wypadek i po nim stwierdzono zniesienie lordozy szyjnej 3 tygodnie chodziłam w kołnierzu, ortopeda stwierddził że wszystko ok bo szyją ruszam...po 2 dniach zaczęły się bółe głowy, szymy w prawym uchu, drętwienie tego ucha itd, naurolog stwierdziła że jak mnie głowa boli to mam wziąść proszki przeciwbólowe i leczenie skończyła, tylko laryngolog stwierdził że przyczyna musi być gzieś glębiej i tylko dzięki niemu w końcu po prawi roku dostałam skierowanie na rm szyji, przed wypadkiem nie odczuwałam żadnych dolegliwości

Miałam jeszcze robione rm głowy ale tam nic nie wyszło

Ela g 2011-08-08, 13:39

C3/c4 i c5/c6 na tym poziomie obecna masywna podwięzadłowa centralno-prawostronna przepuklina krążka, z całkowitą redukcją przestrzeni płynowej oponowej,modelowaniem rdzenia kręgowego i uciskiem na prawy korzeń nerwowy.
--> Taka zmiana wymaga już rozważenia operacji. Ucisk na korzeń nerwowy jest przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości po prawej stronie. Rehabilitacja na wiele się tu nie zda.

Wypadek na pewno miał wpływ na powstanie wielu tych zmian. Także drętwienie i szumy w uchu mogą wynikać z ucisku na tętnicę kręgową. Radzę skontaktować się z neurochirurgiem.

neuron 2011-08-09, 23:43

Dzień dobry!
Chciałabym dowiedzieć się co znaczy taki opis badania rezonansem magnetycznym: *Badanie wykazało cechy spłycenia lordozy C kręg. Wysokość trzonów i krążków prawidłowa. Na wys. C5/C6 jest obecna niewielka, tylna, przewlekła, szeroka oraz pod więzadłowa przepuklina jądra miażdżystego z uciskiem na struktury worka oponowego. Rdzeń szyjny prawidłowy, pogranicze potyliczno-szczytowe bz.* Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam!

Anna 2013-01-21, 19:55