Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Lewowypukła skolioza rotacyjna kręgosłupa lędźwiowego

Lewowypukła skolioza rotacyjna kręgosłupa lędźwiowego

Proszę o poradę moich badań RTG Kręgosłupa L - S . Lewo wypukła skolioza rotacyjna kr. L . Niewydolnościowe wypuklanie się dolnych płytek nośnych trzonów L 3 - L 5 . RTG-Czynnościowe . Zeszlifowanie wyrostków kolczystych L3 - L-4 L-5. Ograniczone zgięcia do przodu . MRI - Kręgosłupa Na poziomie L5 -S1 centralna wypuklina krążka między kręgowego na 5 mm dokanałowo , bez zwężenia kanału. Co to znaczy mam 48 lat i mocno boli














Tadzio 2012-04-30, 22:03

Przy takim opisie wskazana jest jak najbardziej rehabilitacja i leczenie p/bólowe. Nie opisano ucisku na struktury nerwowe.

neuron 2012-05-01, 09:00

Dziękuje za informacje MIR- kręgosłupa nie wykazało ucisku na struktury nerwowe to badanie było wykonane pod kontem tkanki miękkich . choć przed badaniem miewałem drętwienie mięśni górnych kończyn ale nie zawsze wydaje mi się że mogło następować po wykonanej pracy ale nie zawsze wydał mi się że idę jak bocian proszę jak to jest możliwe jeszcze raz serdeczne dzięki jestem tym wystraszony

Tadzio 2012-05-01, 12:27

Problemy zaczęły się po poważnym wypadku prywatnie w domu.

Tadzio 2012-05-01, 12:38

Jeśli ma Pan uczucie opadania stopy, występują problemy z oddawaniem moczu lub stolca najlepiej skonsultować się jeszcze z neurochirurgiem.

neuron 2012-05-20, 18:08