Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Lewoboczna skolioza rotacyjna kręgosłupa lędźwiowego a leczenie operacyjne

Lewoboczna skolioza rotacyjna kręgosłupa lędźwiowego a leczenie operacyjne

Mam 38 lat, pracuję zawodowo. Od jakiegoś czasu dolega mi kręgosłup w części lędźwiowej, bóle te są ciągłe, występuje także ból bioder i drętwienie nóg. Po wykonaniu MR dostałam taki opis :lewoboczna skolioza rotacyjna kręgosłupa lędźwiowego. Wczesna dehydratacja lędźwiowych krążków międzykręgowych- z wyjątkiem L3/L4. Nieznaczne asymetryczne obniżenie wysokości krążków L1/L2 i L2/L3. Obniżona wysokość krążka L5/S1. Drobna centralna przepuklina tego krążka, widoczna w nadoponowej tkance tłuszczowej- bez cech ucisku struktur nerwowych na tym poziomie. Drobne zwyrodnieniowe wyciągnięcia kostne na krawędziach trzonów kręgowych. Nie stwierdzono zmian w obrębie worka oponowego. Stożek końcowy rdzenia o obrazie prawidłowym. Przeszłam już 3 tyg. rehabilitacji a ból nadal nie ustępuje.

Agata 2012-04-25, 21:42

Ćwiczenia ruchowe należy kontynuować w domu, ewentualnie powtórzyć kurs rehablitacji. Taki ból może ustępować nawet kilka tygodni, potem trzeba się liczyć z możliwością nawrotu. Do operacji się jeszcze Pani nie kwalifikuje, poza tym zmiany są wielopoziomowe i wszystkich nie uda się z operować.

neuron 2012-04-26, 19:56