Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Lekko wygięty kręgosłup w prawo a bóle nóg i rąk

Lekko wygięty kręgosłup w prawo a bóle nóg i rąk

Witam !
4 miesiące temu pomagałem koledze w pracy coś podnieść, niestety poczułem lekki dyskomfort w kręgosłupie, po około dwóch godz. pracy zostałem wykrzywiony w prawo. Pojechałem do domu, ledwo dojechawszy autem. Na następny dzień do lekarza. Byłem wygięty w prawo, czasem ból nóg i rąk - zazwyczaj prawych kończyn ale też i lewych. Lekarz wykonał zdj. kręgosłupa i leczył mnie zastrzykami i tabletkami. Dziś mija 4 miesiące, a mnie nadal bolą ręce i nogi, i jak długo siedzę lub coś dźwigam (nawet lekkiego) znów jestem wygięty w prawo, wygięcie to ustępuję w momencie jak się położe na ok. godz. wtedy znów jestem prosty. Proszę o pomoc, ponieważ lekarze z mojej miejscowości to konowały i nie potrafią mi pomóc, a specjaliści neurolodzy nawet nie wysyłają mnie na topografię kręgosłupa i dziwią się czemu mnie bolą nogi i ręce. Obawiam się że prze tych nieuków mogę mieć problem. Rafał z Tomaszowa Lubelskiego.

Rafał 2012-03-26, 17:02

Najpewniej doszło do uszkodzenia krążka międzykręgowego (dysku), który może modelować/uciskać struktury nerwowe tj. worek oponowy, rdzeń kręgowy czy korzenie nerwowe. Lepszym badaniem od CT jest MR, który wykazuje czy występuje ucisk czyli wypuklina lub przepuklina dokanałowa. W takim wypadku koniczne może okazać się także konsultacja neurochirurga. W przypadku braku ucisku wskazana jest rehabilitacja ruchowa celem wzmocnienia mięśni przykręgosłupowych, leczenie p/bólowe, diklofenak 100mg, paracetamol 3g, mydocalm 50mg.

neuron 2012-03-27, 22:01

Dziękuję za odpowiedź. A czy na zwykłym prześwietleniu kręgosłupa może być coś widać jakieś nie pokojące zmiany? Szczerzę mówiąc neurolog widział zwykłe zdjęcie i nie dał mi skierowania na dalsze badania, twierdząc że wszystko w porządku (czemu dziwi się mój lekarz rodziny). Neurolog sprawdził mi odruchy kończyn, podnosił mi nogi do góry, stwierdził że jak mnie nic nie boli to jest w porządku. Czy mogę zaufać takiej opini? Byłem u 2-óch różnych neurologów. Każdy stwierdził to samo.

Rafał 2012-04-03, 12:54

Witaj zrob sobie prywatnie MR (rezonans magnetyczny) wtedy bedziesz dokladnie wiedzial co robic. W moim przypadku to poskutkowalo choc przed MR mowili ze jest ok. Szybkiego powrotu do zdrowia i dobrych wynikow.

AGA 2012-04-07, 08:59