Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Leki przeciwnapadowe

Leki przeciwnapadowe

Witam mam pytanie moja corka bierze leki trileptal 150 i trileptal 300 plus symla 25 rano po kolacji trileptal 600 i symla 50.Ostatni napad miała trzy lata temu.Od pierwszego napadu ktory mial miejsce w 2005 roku do dnia dzisiejszego moze miala 8 do 10 napadow.Napad jest z calkowita utrata przytomnosci.Ma tez swierdzone zaburzenia emocjonalne.Moja corka okropnie sie poci na karku,plecach i glowie.Mozna powiedziec ze glowa poci sie jej od urodzenia teraz ma 15 lat.Czy mozne brac lek bellargot przy lekach ktore zazywa?

Helena 2013-02-01, 15:04

Witam. Moja córka(15 lat) nie mogła brać Trileptalu, bardzo ją spowalniał, zamyślała się często, była smutna i za spokojna. Miała po nim mdłości i jadłowstręt.Brała też Depakine chrono w granulacie, ale ten lek zbyt szybko osiągał duże stężenie w organiźmie a napady były mimo to obecne. Teraz bierze Levetiracetam Teva równolegle z depakine (odchodzimy od depak.)i bardzo dobrze się czuje. Odkąd bierze ten lek nie wystąpiły napady padaczkowe, praktycznie nie występują już bóle głowy, zmniejszyły się objawy choroby lokomocyjnej.Dziecko zadowolone i mama szczęśliwa.

anna 2013-02-04, 11:34