Forum neurologiczne » Bóle głowy » Leki na uczucie ciśnienia w głowie i pulsowania krwi oraz dyskomfort w oku

Leki na uczucie ciśnienia w głowie i pulsowania krwi oraz dyskomfort w oku

Witam!
Chciałabym opisać moje wątpliwości odnośnie leków, które zostały mi przepisane przez lekarza. Mianowicie są to Divascan w dawkach 3x2 przez 10 dni, a następnie 3x1 do końca kuracji oraz Ergotaminum 1 x1(w tym co 5 dni dwudniowa przerwa). W sumie leczenie ma trwać ok. miesiąca. Moje dolegliwości, z którymi przyszłam do lekarza to uczucie ciśnienia w głowie i pulsowania krwi, które ciągnie się już długo oraz niezidentyfikowany dyskomfort w oku(badania laryngologiczne, okulistyczne i dentystyczne w normie). Żadne jednak z tych dolegliwości nie wiążą się z bólem głowy oraz nie wymagają brania tabletek przeciwbólowych. Lekarz zapewniał, że leki te są bezpieczne i dolegliwości powinny ustąpić na długi czas. Ja jednak po przeczytaniu ulotek oraz informacji w Internecie dowiedziałam się, że leki te stosuje się w przypadkach silnych napadów migrenowych oraz bólów głowy. Ponadto mają one wiele skutków ubocznych w tym depresja, otępienie, rozdrażnienie, kłopoty z krążeniem, zawroty głowy, nudności i wiele innych. Ja oprócz tych dolegliwości, które wypisałam wyżej czuję się dobrze, głowa boli mnie bardzo rzadko, nie mam zawrotów itd. Zastanawiam się, czy zażywanie tych leków może spowodować coś złego w moim organizmie skoro moje dolegliwości jakby nie są adekwatne do tych, które odpowiadają przepisanym mi preparatom. Czy może to spowodować przeciwieństwo zamierzonego czyli np. migreny, zawroty i depresję(nie tylko podczas stosowania, ale także po odstawieniu)? W tej chwili nie mam kontaktu z moim lekarzem, a wcześniej nie wiedziałam, że są to tego typu leki. Obawiam się, że zamiast mi pomóc mogą zaszkodzić. Za dwa dni planowałam zacząć kurację, ale teraz nie wiem co robić. (Dodam, że na wszelki wypadek doktor skierował mnie również na MRI głowy- ze względu na oko, chociaż jak mówił badanie ogólne nie wskazuje na żadne nieprawidłowości.) Mam teraz trudny i wymagający skupienia okres na studiach, a jeśli leki spowodowałyby np. otępienie lub depresję to zostałabym w bardzo trudnej sytuacji. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Ina124 2011-10-22, 21:52

W ulotkach znajdują się wszystkie zanotowane dotąd działania uboczne stosowanego leki, co nie znaczy, że występują one zawsze i u wszystkich. Producent jedynie ostrzega, że takie objawy mogą wystąpić. Stosowanie tych leków nie wpłynie przeciwnie do zamierzonego efektu. Tak naprawdę decyzja o ich stosowaniu zależy i wyłącznie od Pani, jak Pani radzi sobie z bólem i jak często on występuje. Niestety trudno mi się wypowiedzieć nie znając wszystkich tych danych.

neuron 2011-10-23, 18:32