Forum neurologiczne » Bóle głowy » Lek przeciwpadaczkowy Apydan na silną migrenę

Lek przeciwpadaczkowy Apydan na silną migrenę

Lekarz przepisał mi niedawno lek Apydan. Nie choruję na padaczkę, ale mam częste i silne migreny, od których dostałam ataku zbliżonego do ataku epileptycznego. Czy w moim przypadku są jakieś skutki uboczne zażywania tego leku? Jakie jest prawdopodobieństwo zachorowania przeze mnie na epilepsję?














Alaninka 2011-01-24, 09:41

W leczeniu migreny są stosowane leki przeciwpadaczkowe. Jeśli wcześniej nigdy nie rozpoznano padaczki, w rodzinie nikt nie chorował to ma Pani takie prawdopodobieństwo zachorowania na padaczkę jak reszta populacji. Skutki uboczne stosowanego leku, które występują rzadko to: zmęczenie, senność, zaburzenia pamięci i koncentracji, zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenie, zaburzenia snu, zaburzenia widzenia, mrowienia, wahania nastroju, szumy uszne, depresja, lęk, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka), wysypka skórna, zmiany w obrazie krwi, zaburzenia funkcji wątroby, spadek ciśnienia, zwiększenie masy ciała, obrzęki, niedobór sodu, zmniejszenie libido, zaburzenia miesiączkowania.

neuron 2011-01-24, 23:22