Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Leczenie zmian degeneracyjnych na poziomie kręgosłupa szyjnego

Leczenie zmian degeneracyjnych na poziomie kręgosłupa szyjnego

Odebrałam wynik MR-kanału kręgowego i rdzenia Oto opis W pozycji leżącej cechy wyrównania fizjologicznej lordozy szyjnej.Na poziomie C-5-C-6 zmiany degeneracyjne krążka z cechami szerokopodstawnej tylno-lewobocznej protruzji dokanałowo na głębokość ok.2,5mm-materiał krążka całkowicie znosi płynową rezerwę przedrdzeniową z przyleganiem do brzusznej powierzchni rdzenia w części lewobocznej.Otwory międzykręgowe na tym poziomie bez cech zwężenia.Na poziomie C-6-C-7 centralna tylna protruzja krążka wąskopodstawna dokoanałowo na głębokość ok.3mm,modelująca worek oponowy,poza tym bez cech ucisku na sąsiadujące struktury nerwowe.Minimalne tylne rozluznienia pierścieni włuknistych krążków C3-C4-C5.W obrębie trzonu C7 widoczny obszar o cechach bogatotłuszczowego naczyniaka b adz wysepki tłuszczowej.Dodatkowo widoczne wielopoziomowe torbielkowate poszerzenia pochewek korzeniowych w odcinku C5-Th5 po stronie lewwj oraz C4-Th1 po stronie prawej.Wymiar strzałkowy kanału zwężony na poziomie C5-C6 z redukcją rezerwy przedrdzeniowej,w pozostałym zakresie wymiar strzałkowy kanału prawidłowy.Rdzeń kręgowy aktualnie bez patologicznych sygnałów,wtym o charakterze odczynowym.Wnioski Zmiany degeneracyjne krążków C5-C6,C6-C7.Wielopoziomowe torbielki okołokorzeniowe Tarlowa obustronni.

Ania j 2012-03-21, 08:01

Taki obraz w zasadzie jest wskazaniem do rehabilitacji ruchowej, ewentualnie leczenia p/bólowego w razie potrzeby. Nie opisano ewidentnego ucisku na struktury nerwowe.

neuron 2012-03-23, 17:54

Bardzo dziękuje za odpowiedz nie opisałam moich objawów które towarzyszą mi od paru lat i stale dochodzą nowe mam drętwienie lewej połowy twarzy parę razy zdarzyło się że opadł mi kącik ust a moja mowa była sepleniąca drętwienie lewej ręki towarzyszy mi już nieustannie sztywność i ból lewej strony szyi i do tego dochodzą bardzo silne bóle głowy jest coraz gorzej mam skierowanie na zabiegi laser i pole magnetyczne ale lekarka zasugerowała że to i tak nie wiele pomoże bardzo proszę o odpowiedz

Ania j 2012-03-26, 05:01

W przypadku drętwienia połowy twarzy i opadnięcia kącika było to najpewniej przemijające niedokrwienia mózgu (TIA). Warto skonsultować się z neurologiem, a przy powtórzeniu się napadu udać niezwłocznie do szpitala. TIA zwiększa wielokrotnie ryzyko udaru.

neuron 2012-05-01, 09:50