Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Leczenie zespołu korzeniowo-lampasowego

Leczenie zespołu korzeniowo-lampasowego

Witam, mam 51 lat i dopadła mnie cięzka dolegliwość. Wiadomo w tym wieku już wszystko sie zaczyna sypać ale do rzeczy. 3 miesiące temu spadłam ze stołka wieszając firanki tak niefortunnie że stłukłam stopę. Na szczęście nie złamała się ale pojawił się krwiak, obrzęk i ostry ból. Leczyłam się kilka tygodni ale ból nie przestawał. Dopiero lekarz ortopeda zalecił leki na sprawy krążeniowe , odnosnie żył itd. Pomogło ale zaczęły się drętwienia stopy/nogi, uczucie ciężkości nóg, wrażenie pieczenia skóry itp. Lekarz chirurg naczyniowy (2 roznych) stwierdził że wszystko ok z krążeniem ale podejrzewa zespół korzeniowo -lampasowy. Mam nadzieję że dobrze napisałał. Poradzcie proszę jak to leczyć i jak odzyskać sprawność i wrócić do codzienności, praacy.
Zaczynam się naprawdę martwić ijuz sama nie wiem do jakiego specjalisty się udać.
Pozdrawiam

Krystyna 2011-05-23, 22:29

Podczas urazu doszło do miejscowego stłuczenia, ale też mogło dojść do uszkodzenia w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i wtórnie objawów związanych z uciskiem na korzenie nerwowe. Leczenie uzależnione jest od stopnia zaawansowania zmian, polega na leczeniu przeciwbólowym, rozluźniającym mięśnie oraz na rehabilitacji. Ostatecznie stosowane jest leczenie operacyjne.

neuron 2011-05-24, 23:43