Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Leczenie wielopoziomowej dyskopatii odcinka LS

Leczenie wielopoziomowej dyskopatii odcinka LS

Witam,

Chciałbym zapytać czy są jakieś ćwiczenia, które mogę wykonywać aby skorygować wady kręgosłupa opisane poniżej:

Badanie TK kręgosłupa lędźwiowego:

Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej.
Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe wytwórcze pod postacią dyskretnych, pojedynczych osteofitów na przedniej krawędzi trzonów kręgowych. Wąskie przestrzenie międzykręgowe.

L2-L3: dyskretne zmiany typu bulging disc bez istotnego ucisku na struktury wewnątrzkanałowe.
L3-L4: uogólniona oraz tylna, szerokopodstawna przepuklina k/m
z jego wypuklaniem się do kanału kręgowego na ok 5mm z modelowaniem worka opony twardej do przodu i dwuboczną stenozą otworów międzykręgowych
L4-L5: szerokopodstawna i uogólniona przepuklina k/m z jego wypuklaniem się do kanału kręgowego na około 5mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu i dwupoczną stenozą otowrów międzykręgowych
L5-S1: pośrodkowa i częściowo uogólniona przepuklina k/m z jego wypuklaniem się do kanału kręgowego na około 4mm z dyskretnym uciskiem na worek opony twardej od przodu

czy jest to coś bardzo poważnego? czy basen i być może jakieś ćwiczenia w domu mogłyby mi pomóc? i czy w takim wypadku mogę uprawiać jakiś sport jak np. wspinaczka?

Chciałbym również zapytać czy w związku z tym, że czasami ból promieniuje na nogi, mogą występować również bóle w okolicy jąder?

Z góry dziękuję za pomoc!

Łukasz 2013-02-03, 22:36

Potrzebowałbym właśnie kogoś takiego, ale na Śląsku jeśli oczywiście można znaleźć. Najbardziej obawiam się czekania w kolejce 3miesiące, żeby usłyszeć, że niestety akurat ten lekarz nie może mi pomóc, więc jestem wdzięczny za wszelkie sprawdzone namiary.
Jeśli będzie trzeba to uderzę oczywiście gdzieś dalej.

Póki co chciałbym jednak się jeszcze rozeznać jak mam podchodzić do swojego obecnego stanu.

Łukasz 2013-02-04, 08:45