Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Leczenie u kręgarza przy wypuklinach lędźwiowych

Leczenie u kręgarza przy wypuklinach lędźwiowych

Panie Doktorze. Od trzech miesięcy mam uciążliwe bóle kręgosłupa które wyeliminowały mnie na długo z normalnego życia.Z tomografi wyszło że mam 2 wypukliny krążka międzykręgowego ,l4-l5 8mm,l5-s1 5mm .Od około 2 miesięcy regularnie zażywam Tramal aby móc choć na chwilę zapomnieć o bólu ,ból nie ustaje całkowicie ale jest o wiele słabszy i jestem w stanie z nim żyć.Już wiele razy próbowałam odstawić tramal ale za każdym razem ból wraca ogromny ,a bardzo się go boję do tego drętwienia,mrowienia,kłucia lewej nogi..Leczę się u neurologa ale on rozkłada ręce,nie potrafi mi pomóc a ja nie chcę tak dalej żyć .... na lekach, dlatego skieruję do Pana moje pytanie czy w moim przypadku kręgarz mógłby pomóc ,czy nie zrobi większej szkody ,moi znajomi znają jakąś rosjankę dr.luba która nastawia kręgosłup(podobno jest bardzo dobra) i jest ok ,ale ja się trochę boję czy słusznie? przeszłam różne zabiegi ale nie przyniosły oczekiwanej poprawy .Czy mogę poddać się takiemu zabiegowi .jestem z Kielc .

Beata 2009-12-06, 21:14

Myślę, że kręgarz nie będzie tu również działał przyczynowo. Krążki międzykręgowe są uszkodzone i ostatecznym rozwiązaniem wydaje się być zabieg chirurgiczny. Radzę wykonać rezonans magnetyczny i skosnultować się z neurochirurgiem.

neuron 2009-12-07, 14:25

Właśnie bardzo chciałabym uniknąć zabiegu,słyszałam że po takich zabiegach nie wraca się do pełnej sprawności a bardzo często jeden zabieg nie wystarcza zależy mi na powrocie do zdrowia i pracy a po zabiegu to nie będzie takie łatwe,nie odpowiedział Pan na moje pytanie czy kręgarz może pomóc i czy nie zaszkodzi.Wynik rezonansu będę miała za jakieś 4 dni .Bardzo proszę Pana o odpowiedz.

Beata 2009-12-07, 14:53

Trudno powiedzieć czy kręgarz pomoże, nie działa on przyczynowo, a jeżeli obecne są zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego to na pewno wizyta u kegarza nie przyniesie długotrawłych rezultatów.

neuron 2009-12-08, 15:38

Mam podobne przepukliny, tez zastanawiam sie nad kregarzem. Czy Pani zdecydowala sie na wizyte? i czy moge prosic o kontakt do Pani kregarza tez jestem z okolicy Kielc

Krzysiek 2010-12-07, 19:51

Ja jestem po operacji kręgosłupa i doskonale rozumiem że sie boisz, ale zrób jak Ci radzi lekarz. Rezonans i konsultacja u neurochirurga ,i nie zakładaj z góry operacji. Może rechabilitacja, mój kolega był u kręglarza po każdej wizycie gorzej , a po wizycie u neurochirurga zlecił odpowiednią rechabilitacje i operacja się odsuneła. Wizyta u kręglarza powinna być poprzedzona konsultacjami powodzenia

doda 2010-12-08, 14:22

Ja też mam przepukliny i to trzy w tym jedną dużą ok 10mm, od dwóch lat jestem kierowana na operacje ale się bardzo boje .Ostatnio chodze do kręgarza z KIELC dokładnie z Dymin jest to Ormianin powiedział że mnie wyprowadzi po 10 wizytach czuje znaczną poprawę.Polecam tego pana ,choć na początku sama podchodziłam do niego sceptycznie.Wizyta kosztuje sporo ale warto bo mogę normalnie funkcjonować.

kania 2011-01-07, 19:57

Hej. Właśnie dzisiaj wróciłam ze szpitala.Też miałam ogromne bóle w odcinku lędźwiowym.Rozpoznanie na podstawie badania MR które brzmiały;rwa kulszowa objawowa lewostronna,w przebiegu przepuklina zwyrodnieniowego jądra miażdżystego na p.L5-S1.Leczyłam się półtora roku.Rehabilitacje,tabletki przeciwbólowe i nic nie pomagało.Doszła jeszcze opadająca lewa stopa.Nie mogłam dłużej już czekać i podjęłam się operacji ,którą zaproponował neurochirurg.Jak na razie czuję się dobrze.Ból trochę zelżał.Zabieg polega na niewielkim nacięciu z tyłu pleców w odcinku lędźwiowo krzyżowej .Sam zabieg trwa niecałe półtorej godz.Tydzień po zabiegu już jest się w domu no i miesiąc na zwolnieniu na dojście do siebie.Polecam ten zabieg bo to chyba jedyny sposób na pozbycie się bólu.A wiem co to jest za ból uwieście mi.Pozdrawiam

Maria 2011-06-10, 19:35

Witam, mam 26 lat a niestety już 2 razy wypadł mi dysk. Na pogotowiu dali mi tabletki przecibólowe i zapalne bo nie ma pielęgniaarek które mi zastrzyk będą robić 2 razy dziennie. Ortopeda obejrzał RTG, powiedziałam, że drętwieje mi prawa noga i że odczuwam ból w pośladku, lekarz kazał odstawić leki i wyginać się w taką stronę żeby krę gchodził. Masakra.
Moja znajoma dała mi namiary kręgarza, bałam się jak diabli Pan pomasował mi plecy a potem tak naciskał i pociągał, że słyszałam strzelanie . Poszłam z mężem bo nigdy nic nie wiadomo. Kiedy wstałam z łóżka Pan kazał mi się pochylić jakby wiązała but, okazało się że przestało boleć, a raczej polała odrobinę. W poniedziałek idę po raz drugi bo za jednym razem nie da się wyleczyć tego bólu. Powiem tak jestem mgr biologii anatomię znam dokładnie i uważam, że przy braku zwyrodnienia mozna spowodować że nerwy się odblokują a dyski wejdą na miejsce ,ale to musi być osoba z polecenia. Bo w Polsce niestety oszustów nie brakuje, a zabawa z kręgami jest poważna i może kosztować zdrowie.
ps. Pan doktor olał moje informacje że odczuwam mrowienie w nodze a dużego palca prawie nie czuję!!!!

Ada 2012-08-02, 23:41

Ja miałem przepuklinę 11mm było naprawdę źle potworny ból postepujący niedowład nogi byłem u lekarza znów leki i tak w koło, trafiłem do gościa w Kielcach,
Dr Fizjoterapii chiropraktyk po 6 tyg ustapiły prawie wszystkie bóle a kontrolny rezonans wskazał na zmniejszenie się przepukliny do 4mm.
Przyjmuje na ul, Mazurskiej 60. Facet ma ogromną wiedzę i dobre umiejętności.

Piotr 2012-08-13, 12:00

Potwierdzam

michał 2013-01-16, 13:09

Są już na szczęście w Polsce mądrzy neurochirurdzy, którzy po stwierdzeniu za pomocą badania MRI nie tną od razu tylko kierują do Chiropraktyka. Podawanie środków przeciwbólowych, przeciwzapalnych I zwiotczających mięśnie szkieletowych NIE LECZY co najwyżej powoduje chwilowe ustąpienie bólu, na dodatek przez osłabienie zdolności mózgu do odczuwania powoduje, że Pacjent wykonuje ruchy, które pogłębiają stan patologiczny!!! więc jest w sprzeczności z 1 zasadą medycyny: Primum non nocere.
Terapia manualna na prawde przynosi znakomite rezultaty!
Wiem, ponieważ sam się tym zajmuję I zbieram na potwierdzenie efektów Rezonansy Pacjentów.
Przepukliny się cofają tylko jest to proces, który wymaga cierpliwości. Wyeliminowania podstawowych błędów ruchowych, które robimy zupełnie nieświadomi tego, że nasz kręgosłup ulega stopniowej destrukcji. Dobrego Kręgarza, który wyeliminuje skoliozy I poprzez zabiegi odwróci proces dehydratacji krążków międzykręgowych oraz spowoduje odwrócenie mechanizmów powodujących to odwodnienie, ale również zasysanie jądra miażdżystego do wnętrza dysków.
Operacja w bardzo wielu przypadkach jest po prostu zbędna!
Wiedzą to ci, którym się udało jej uniknąć dzięki otwartości swojego umysłu przede wszystkim!!!
Świat należy do ludzi odważnych ale też do tych, którzy potrafią myśleć I nie ufają ślepo tym, którym się wydaje iż pozjadali wszystkie rozumy a tak na prawdę są często ograniczeni swoją wąską specjalizacją....
Na koniec pytanie retoryczne:
Ciekwe dlaczego w Polsce nadal nie ma kierunku medycyny, który by kształcił Chiropraktków???
Czyżby kolejne lobby blokujące postęp?

Wojciech Góra
Chiropraktyk
www.klinikakregoslupa.pl

Wojciech 2013-01-25, 11:52

Dlaczego ludzie z przpyklina w kregoslupie albo wysunietym dyskiem szukaja pomocy u kreglarzy ludzie to tragedia kreglarztylko pogorszy sprawe zacznijcie od przeswietlenia EMR potem poszukajcie neurochirurga ktory wyda opinie co zrobic ja mieszkam s USA ale mysle ze Polska posiada dobrych specjalistow w tej dziedzinie czsami operacja to zbawienie aby zyc i chodzic bez bolu znam ludzi po operaci zyja i uprawiaja sport a ci ktozy chodza sie masowac nazywajac to ustawianiem dysku dalej chodza i wydaja pinadze i ciagle mowia ze bol wraca warto sie obudzic i przestac wierzyc kreglarza bo bol bedzie zawsze wracal takie jakie operacje wykonuje sie w Stanach Zjednoczonych sa czasami nie do pomyslenia prosze odpisac jerzeli osoba potrzebuje pomocy postaram sie pomoc mam neurochirurga przyjaciela tu w USA nie chodzi o pinadze Pan Jezus wzya czlowieka aby sobie wzajemnie pomagac prosze odpisac wiem co to bol sam to przeszedlem

Jarek 2014-12-29, 02:10

Mam 40 lat i niestety badanie MRI wykazalo mielopatie szyjna. Moj neurolog doradza mi operacje.Jutro mam konsultacje u neurohirurga i zobaczymy co powie .czy ktos przebyl juz taka operacje i jak sie czuje.

Iwona 2015-10-12, 11:20