Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Leczenie przy spina bifida na poziomie szyjnym

Leczenie przy spina bifida na poziomie szyjnym

Wynik badania RTG:Przestrzeń między-kręgowa L5/S1 nieco węższa. Spina bifida S1.Profilaktyk jaka?Czy leczenie enzymem Q10 roślinnym i matą masującą.Lub zaszczyki i tabletki przeciw bólowe,zapalne.Może dodatkowe badanie na osteoporozę mam lat 39 praca stojąca














Jacek 2010-11-09, 13:44

Witaj! Mam duże problemy z kręgosłupem i nie wierze że są jakieś super materace które leczą. Profilaktyka polega na tym że będziesz ćwiczył odpowiednio dobranymi ćwiczeniami systematycznie. Moja rada jest taka abyś poszukał w internecie w swoim rejonie gdzie mieszkasz fizjoterapeuty, który prowadzi ćwiczenia McKenziego. On dobierze odpowiednie dla Ciebie .

dorota 2010-11-09, 16:47

Zgoda ale słyszałem że enzym Q10 to energia pochodząca z wątroby,a w moim wieku produkcja to tylko 40% i dlatego brak tak.zw. smarowania

Jacek 2010-11-09, 20:55

Wiesz wszelakie witaminy wzmacniające organizm są wskazane, dziś gdy człowiek żyje szybciej powinien zadbać o swoją kondycje w ogólnym słowa tego znaczeniu. Dla mnie np. wskazane jest picie soku z marchwi i Nutri-Drinki które wzmacniają mój organizm. Niewiem jakie wlaściwości ma ten enzym więc decyzja jest Twoja ale wiem ze ćwiczenia dają bardzo dużo na kręgosłup. Mój kolega jezdził do kręglarza i było gorzej a zaczął ćwiczyć jak pokazał mu mój rechabilitant i jest zadowolony a ćwiczenia są proste.

dorota 2010-11-11, 12:02

Powinieneś skonsultować się z neurologiem, aby zbadał Cię w kierunku odchyleń neurologicznych. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej sugeruje zwyrodnienie krążka międzykręgowego. Rtg nie jest w stanie ukazać dokładnie zmian w obrębie kanału kręgowego, czy np. występuje ucisk na korzenie nerwowe. Dlatego warto wykonać badanie dokładniejsze, czyli MR.

neuron 2010-11-11, 20:34