Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Leczenie przepukliny lędźwiowej, uciskającej na worek oponowy i korzenie nerwowe

Leczenie przepukliny lędźwiowej, uciskającej na worek oponowy i korzenie nerwowe

Witam, odebrałem opis badania MR kręgosłupa L-S.
Przepuklina j.m. na poziomach L4-L5 - centralno-lewoboczna, L5-S1 - pośrodkowa. Ucisk worka oponowego i korzenia nerwowego lewego na poz. L4-L5. Na pozostałych poziomach nie uwidoczniono ucisku workan oponowego i korzeni nerwowych. Stożek rdzenia kręgowego prawidłowy. Kanał kręgowy bez stenozy w wym. strzałkowym. Zmiany zwyrodnieniowe krążków mk L4-L5 i L5 - S1 - dehydratacja.
Sygnał szpiku trzonów kręgów prawidłowy.

Proszę o odpowiedź, co dalej. Jak powinno wyglądać dalsze leczenie. Czy operacja jest wskazana w takiej sytuacji i czy istnieją inne zachowawcze metody leczenia takich schorzeń? Dziękuję za odpowiedź.

Wojtek 35lat 2011-06-13, 16:10

Tak, stwierdzono dyskopatię z uciskiem worka oponowego otaczającego rdzeń kręgowy oraz korzeń nerwowy na poziomie L4-5. Należy teraz udać się do neurochirurga na konsultację, który rozważy konieczność operacji w Pani przypadku. Można spróbować rehabilitacji, ale trudno powiedzieć czy w Pani przypadku będzie ona wystarczająca.

neuron 2011-06-14, 21:43

Jestem po konsultacji u neurochirurga. Mam ustalony termin zabiegu (operacji). Pokusiłem się o kilka niezależnych opinii. Miałem wrażenie, że wszyscy lekarze przed rozmową ze mną komunikowali się ze sobą. Powtarzali to samo, trudno, trzeba iść pod nóż.
Dziękuję za odpowiedź. Po wszystkim napiszę jak wygląda sytuacja.
Powodzenia.

Wojtek 35lat 2011-06-16, 15:07