Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Leczenie kręczu karku przy modelowaniu worka oponowego

Leczenie kręczu karku przy modelowaniu worka oponowego

Witam,od roku mam problem z kręczem karku, zrobiłem niedawno rezonans magnetyczny i wynik przedstawiono mi następująco. Trzon C6 jest obniżony w swej części przedniej. Tarcza mk C6-C7 jest także niska. Blaszki graniczne są w odcinku od C5 do C7 zmienione osteochondrotyczne, a towarzyszą mu temu osteofity krawędzi trzonów kręgów. W odcinku od C3 do C7 krążki mk wysuwają się grzbietowo. Wszystkie one modelują worek oponowy, a tarcze od C4 do C7 także rdzeń kręgowy.Do mielokompresji dochodzi wyłącznie na poziomie C5-C6, ale na wysokości C6-C7 kanał kręgowy jest tylko nieznacznie szerszy.Przewężenia kanałów korzeniowych lewego C3-C4 i Obustronnie w odcinku C4 do C7. Proszę mi poradzić jak mogę to wyleczyć. z góry dziękuje Pozdrawiam

Pablo 2011-12-03, 19:56

Nie da się ukryć, że zmiany są znaczne i wielopoziomowe. Na pewno należy z wynikiem skonsultować się z neurochirurgiem. Rehabilitacja może być ryzykowna w Pana przypadku a poza tym nie przyniesie efektu, ponieważ dochodzi do ucisku rdzenia kręgowego.

neuron 2011-12-04, 16:34