Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Kyfoza piersiowa pogłębiona, wielopoziomowe guzki Schmorla i naczyniak na poziomie Th10

Kyfoza piersiowa pogłębiona, wielopoziomowe guzki Schmorla i naczyniak na poziomie Th10

Panie doktorze odczuwam bóle w odcinku piersiowym co dziennie.Wszystko zaczeło się jak przyjechałem z senatorium w marcu tego roku.Cwiczenia robię co dziennie po 15 minut.Leki biore co dziennie ketonal i Tetraratlo. Przeszłem kilka rehabilitacji i nadal boli.Na dzien dzisiejszy chodze na rehabilitacje masaże prądy i ćwiczenia.Jest tak że kończy i sie rehabilitacjia i zaczynam od nowa a ból sie utrzymuje..Co można z tym zrobić. Ból jet taki jakby kłucie w odcinku piersiowym i między łopatkam.a ból odczuwam na środku kręgosupa. Jest tak że jak za długo stoje to zaraz bym musiał sie położyc. Dzisiaj nawet jak spałem to mnie odc. piersiowy bolał. Nigdy mnie w nocy nie bolał. Nawet jak do pana pisze to też piersiowy boli. Proszę o radę. Byłem 2 razy u nastawiania kregosupa. A ból nadal sie utrzymuje.Czy bym musiał zmienić pana od terapi manualnej. Bo już nie wiem gdzie pomocy szukać.

Oto opis rezonansu magnetycznego piersiowego.


Badanie MR odc. piersiowego kregosupa wykonane w obrazach T1i T2-zależnych w plaszczyznach strzalkowych,poprzecznychi czolowych.

Kyfoza piersiowa pogłebiona.
Wielopoziomowe guzki Schmorla.
Dyskretnie zwężone przestrzenie miedzykregowe od Th5 do Th12.
Wnasadzie łuku po stronie lewej na poziomie Th 10 widoczne jest ognisko o charaktezre naczyniaka.
Drobne zaostrzenia na krawedziach trzonow w odc.. Piersiowym dyskretnie uwypuklenia tarczek miedzykregowych od Th6 do Th9,bez istonych objawów uciskowych.
Otwory miedzykregowe wolne.
Rdzeń piersiowy o prawidlowym sygnale,bez zmian ogniskowych.
Kanał rdzeniowy nieposzerzony.Co tten wynik oznacza.

Artur 2011-10-04, 17:23

Występują zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, jednak nie opisano ucisku na worek oponowy, rdzeń kręgowy czy korzenie nerwowe. Dolegluwości zatem mogą wynikać z samych zmian zwyrodnieniowych i tu należy kontynuować rehabilitację ruchową, a także rozważyć czy przyczyną dolegliwości nie jest czasem naczyniak w Th10.

neuron 2011-10-06, 09:16