Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Kregoslup ledzwiowo-krzyzowy i piersiowy i szyjny

Kregoslup ledzwiowo-krzyzowy i piersiowy i szyjny

Badanie mr kregoslupa ledzwiowego wykonano w sekwencji se t1-zal , frfse obrazy t2 -zal i t2- zal fat-sat w plaszczyznach strzalkowych i poprzecznych kregoslup w odcinku ledzwiowym ustawiony jest w prawidlowej lordozie na pozionie l5/s1 widoczna jest przysrodkowa -lewoboczna wypuklina protruzja krazka przylegajaca do lewego korzenia s1 krazek miedzykregowy l5/s1wykazuje obnizenie wysokosci i sygnalu w obrazach t2-zal odpowiadajace zwyrodnieniowemu odwodnieniu dehydratacja zwyrodnieniowe nadzerki i guzki schmorla plytek granicznych trzonow kregow na poziomie th11/th12 z cechami odwodnienia krazka th11/th12 dehydratacja poza tym obraz kregoslupa i kanalu kregowego w odcinku ledzwiowym bez zmian widoczny koncowy odcinek rdzenia kregowego i korzenia ogona konskiego prawidlowa mam 35 lat mam bole plecow rwe kulszowa prewlekle bole kregoslupa calego z nasileniem w okolicy i/s zawroty glowy nudnosci ktore ustapily teraz po fizykoterapii chce zalozyc rodzine i urodzic dziecko czy to jest mozliwe mam rezonans calego kregoslupa podam opis po kolei jeszcze odcinka piersiowego i szyjnego i prosze o ocene w jakim stanie jest moj kregoslup jakie mnie czeka leczenie i czy teraz lub w przyszlosci czeka mnie operacja a poza tym jestem po operacji stop konsko -szpotawych w wieku 19 lat oraz sciegien achillesa w wieku 3 lat i czy wada stop ma wplyw na moj chory kregoslup a teraz opis kregoslupa piersiowego badanie mr kregoslupa piersiowego wykonano w sekwencji se obrazy t1-zal frfseobrazy t2-zali t2-zal fat-sat oraz gre obrazy t2-zal w plaszczyznach strzalkowych i poprzecznych badanie mr kregoslupa piersiowego wykazuje esowa skolioze lewowypukla w czesci gornej prawowypukla w czesci dolnej widoczne sa umiarkowane zmiany zwyrodnieniowena krawedziach trzonow kregowych zwlaszcza na powierzchniach przednio -bocznych trzony kregoweod th6 do th12 wykazuja nierowne blaszki graniczne oraz obnizenie klinowate wysokosc a takze guzki schmorla obraz wskazuje na wspolistnienie zmian degeneracyjnych oraz przebytej choroby scheurmanna na poziomach th6/th7 th7/ th8 th8/th9 th10/th11 obecne sa niwielkie uwypuklenia krazkow miedzykregowych o charakterze malych wypuklin co powoduje modelowanie worka oponowego i korzeni nerwowych krazki miedzykregowe na tych poziomach wykazuja degeneracyjne obnizenie sygnalu i wysokosci poza tym obraz kregoslupa kanalu kregowego i rdzenia kregowego w odcinku piersiowym w granicach normy a teraz opis kregoslupa szyjnego - technika badania badanie mr kregoslupa szyjnego wykonano w sekwencji se obrazy t1-zal frfse obrazy t2-zal i t2 -zal fat-sat oraz merge w plaszczyznach strzalkowych i poprzecznych dane kliniczne -zwyrodnienie opis - krzywizna fizjologiczna kregoslupa szyjnego calkowicie odprostowana ustawienie w osi na poziomie c3/4 i c4/5 widoczny maly bulging krazka m-k na poziomie c5/6 widoczna jest szeroka i dwuboczna wypuklina krazka m-k modelujaca dyskretnie brzuszna powierzchnie rdzenia kregowego w czesciach bocznych wypukliny krazek zweza otwory m-k p-l przylegajac do nerwow wewnatrzotworowo bez cech mielopatii pogranicze czaszkowo-szyjne w normie sygnal szpiku prawidlowy poza tym obraz kregoslupa kanalu kregowego i rdzenia kregowego w odcinku szyjnym w granicach normy r- dyskopatia c5/6 prosze mi odpowiedziec jaka metoda mam wykonywac cwiczenia jakie zabiegi i czy mam bardzo chory kregoslup i czy da sie go uratowac co jest najwazniejsze teraz ktory odcinek do leczenia na pierwszym miejscu i czy czeka mnie operacja i gdzie mam sie udac do jakiego specjalisty z gory dziekuje zycze zdrowka

Ania 2014-06-19, 09:34