Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » KRĘGARZ CZY MASAŻYSTA?

KRĘGARZ CZY MASAŻYSTA?

Na poziomie l4/5 uwidoczniono obecność znacznej uogólnionej wypukliny krążka międzykręgowego z cechami wyraznego modelowania worka oponowego oraz obustronnym zwężeniem kanałów nerwów rdzeniowych. na poziomie l5/s1 uwidoczniono obecność niewielkiej uogólnionej wypukliny krążka międzykręgowego z cechami dyskretnego modelowania worka oponowego oraz obustronnym zwężeniem kanałów nerwów rdzeniowych.














MONIKA 2014-06-17, 17:34

Najlepiej udaj sięz tymi badaniami do dobrego fizjoterapeuty. Kręgarza Ci odradzam bo często nawet nie patrzą na wyniki badań. Lepiej nie ryzykować ze swoim zdrowiem. Nad masażystą można się zastanowić.

Fizjoterapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad i zdiagnozuje przyczyne bólu. Czy wynika on np. z Twojej pracy- długotrwała pozycja siedząca lub nieprawidłowa technika dźwigania czy z jakiejś innej. Pokaże odpowiednie ćwiczenia i nauczy profilaktyki.

O profilaktyce i aktywności fizycznej w schorzeniach kręgosłupa możesz też sama poczytać. Jak powiedział mój fizjoterapeuta na problemy z kręgołupem *pracuje się* latami i potem trzeba zmienić pewne nawyki aby było lepiej ale głowa do góry, będzie dobrze ;)
_____________________
http://dbamokregoslup.pl

dużo zdrowia
Patryk
_____________________________________________
nie jestem lekarzem, nie udzielam porad medycznych

Patryk, dbamokregoslup.pl 2014-06-24, 09:24

Witam.dziękuję za poradę.byłam u masażysty,niestety nic mi to nie pomogło.nadal czułam ból i jakby blokadę w dolnej części kręgosłupa.ból był z dnia na dzień coraz bardziej dotkliwszy.półtora roku temu powalił mnie on na 3 dni do łóżka-każdy minimalny ruch powodował niesamowitą boleść- tragedia.zbiegiem okoliczności trafiłam-3 tyg temu do lekarza specjalisty.oprócz wysuniętych kręgów miałam jeszcze skręt jednego z nich-stąd ta powiększająca się blokada przy każdym ruchu.nerwy były uciskane, stąd to uczucie blokowania.odpowiednia pozycja ciała,lekki nacisk i wszystko wskoczyło na swoje miejsce.ból jest ale z nim to akurat da się żyć.pan doktor widział zdjęcia z tomografu,które ze sobą przywiozłam,więc jako specjalista żadnego cudu nie dokonał.ale gdybym do niego nie trafiła prawdopodobnie szukałabym pomocy właśnie u tz. znachorów-ktoś gdzieś nastawia ... nie dałabym rady dłużej cierpieć,zaryzykowałabym..

MONIKA 2014-07-06, 21:37