Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Kręcenie główką i problemy ze snem u niemowlęcia

Kręcenie główką i problemy ze snem u niemowlęcia

Mój synek ma w tej chwili 7 miesięcy. W ieku trzech miesięcy miał wykonany tomograf głowy z e względu na dużą asymetrię. Wynik torbiel szyszynki lub pajęczynówki(mało dokładny obraz). Od dwóch miesięcy dziecko wybudza się z płaczem, jest nerwowe. W ciągu dnia zdarza mu się kręcić główką na boki, robi to dość energicznie, oczy zwrócone lekko ku górze, czasami z uśmiechem na twarzy. Zdarza mu się po tym zasypiać. Dziecko miało wykonywane dwukrotnie badanie eeg (w wieku czterech i sześciu miesięcy). Wyniki obydwu idealne. Jednak niepokoi nas zachowanie dziecka. Rozwój jak na tą chwilę prawidłowy. Oglądało go dwóch neurologów, którzy stwierdzili, że objawy trochę niepokojące, ale nie włączą leczenia bo eeg prawidłowe. Nie wiemy co dalej robić?

Ola 2013-05-13, 12:19

Mój synuś ma 4 miesiące i ma stwierdzoną padaczkę ( fatalny wynik eeg), mimo brania leków ma poronne ataki, które wyglądają dokładnie tak jak Pani to opisuje: oczka zwrócone ku górze, kręcenie główką, uśmiech na twarzy. Podczas pobytu w szpitalu na oddziale neurologii słyszałam wiele historii od mam które przebywały również na oddziale i wiem, że ich dzieci miały stwierdzoną padaczkę mimo dobrego wyniku eeg. proponuje skonsultować się jeszcze z innym neurologiem. dodam jeszcze, że mój synek ma równie torbiel ( może odpowiadać torbieli pajęczynówki, znaki zapytania w wyniku z rezonansu) w tylnym dole czaszki, więc może to jest wynikiem tych niepokojących zachowań.

Iwona 2013-05-14, 19:45