Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Krążki międzykręgowe L4-L5 i L5-S1 mają uszkodzoną strukturę

Krążki międzykręgowe L4-L5 i L5-S1 mają uszkodzoną strukturę

Wykonałam MR kręgosłupa lędźwiowego, którego opis jest następujący:pogłebiona fizjologiczna lordoza odcinka lędxwiowego kręgosłupa.Krążki międzykręgowe L4-L5 i L5-S1 mają uiszkodzoną strukturę, widoczne jest obniżenie intensywności sygnałów w czasie T2 , jako wyraz ich odwodnienia.Wysokość k.m. L4-L5 i L5-S1 jest obniżona.Wypukliny tylne dokanałowe , centralne k.m.L4-L5 i L5-S1 uciskają worek oponowy twardej i tkankę tłuszczową wewnątrz kanałową.Stożek końcowy rdzenia kręgowego nie poszeżony, nie uciśnięty i bez zmian ogniskowych.torbiel pajęczynówki o wym. ok.20x10 mm widoczna na pozycji S2.szerokość kanału kręgowego i worka opony twardej w odcinku lędźwiowym jest prawidłowa.
Co oznacza opis tego MR? W jaki sposób mogę sobie pomóc, aby kręgosłup tak nie bolał. Pragnę nadmienić iż wzięłam już bardzo dużo zabiegów reh. m.in: masaże, ultradźwięki, laser, krio oraz ćw. indywidualne i niestety nie przyniosły one żadnej poprawy.

Anna 2012-11-30, 16:11