Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Korzystanie z kul przy dyskopatii

Korzystanie z kul przy dyskopatii

Witam. W badaniu TK stwierdzono u mnie wypuliny na poziomach L3-L4, L4-L5 i L5-S1 modelujące worek oponowy i zwężające otwory międzykręgowe bez wyraźnych cech ucisku na korzenie nerwowe. Jakiś czas było ok ale ostatnio przewróciłam sie w pracy i ból wrócił ze zdwojoną siłą lekarz kazał mi używać kuli żeby odciążyć kręgosłup . W związku z tym mam pytanie czy to dobry pomysł i jak jej prawidłowo używać żeby spełniła swoje zadanie. Z góry dziękuje za odpowiedź.














ELA 2011-04-20, 19:37

Najlepiej udać się na rehabilitacje. Oczywiście kiedy minie ostry stan zapalny i bólowy. Kule nie są trwałym rozwiązaniem, nie wzmocnią mięśni i tak naprawdę nie rozwiązują problemu. Z wynikami badań najlepiej udać się do lekarza POZ, który wypisze Pani skierowanie na rehabilitację ruchową.

neuron 2011-04-20, 22:16

Witam.Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedż .
w badaniu jakie wykonałem stwierdzono-przewężenie przestrzeni międzykręgowych Th11-Th12 i Th12-L1.Podwięzadłowe wypukliny krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1.Wtórny ucisk na worek oponowy.zwłaszcza na poziomie L5-S1.
Mam ból w dolnej części pleców oraz problemy z poruszaniem się opada mi stopa a także pojawiły się problemy z nietrzymaniem moczu.
Z góry dziękuję za odpowiedż

Paweł

Paweł 2012-04-23, 13:49

Niezwłocznie należy udać się do neurochirurga. Wskazane jest jak najbardziej leczenie operacyjne.

neuron 2012-05-20, 17:47