Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Konieczność stałego przyjmowania leków przeciwpadaczkowych

Konieczność stałego przyjmowania leków przeciwpadaczkowych

Witam od kilku lat choruje na padaczkę objawy jakie zwykle mam to nagła utrata świadomości (nie wiem kim jestem, nie potrafię nazywac reczy i rozpoznawac ludzi, nie pamietam slow, nie umiem rozmawiac z ludzmi bo ich po prostu nie rozumiem, jest tak przez od 5 do 10 min i potem okropny ból głowy, jestem tez bardziej emocjonalna i senna. Zdarzyło mi się takie prawdziwe ataki, ze wyladowałam 2 lub 3 razy w szpitalu. Zauwazyłam tez pogorszenie pamieci. Miałam robione badania, przeswietlenie głowy nic nie wykazało, EEG równiez. Lekarz stwierdził, ze to definitywnie epilepsja, przepisał mi leki które, przyjmowałam przez pół roku, potem przestałam, chcac sprawdzic czy epilepsja powróci, brak czasu, powodował, ze zapominałam o nich, i wrócila jak zdarzylo mi sie kilka dni pod rzad spac po 4-5 godzin. Pare dni temu kupiłam sobie lecytyne na polepszenie pamieci efekty były bardzo dobre ale pózniej przez tabletki dostałam ataku, jak błędne koło. Czy jedynym wyjściem jest tylko stałe przyjmowanie tabletek przeciew padaczce aby ona kompletnie ustapia?

edyta 2011-02-17, 22:14

Leki przeciwpadaczkowe należy przyjmować stale, o ich odstawieniu czy też zmianie powinien zadecydować lekarz. Przy padaczce mogą występować zaburzenia pamięci. Najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie napadom, unikanie sytuacji wywołujących napady. Co do stosowanych suplementów diety, wpływających na pamięć to powinna to Pani osobiście skonsultować z neurologiem, ale nie ma większych przeciwwskazań do ich niestosowania.

neuron 2011-02-17, 22:22