Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Konieczność operacji przy zniesionej lordozie, dehydratacji i przepuklinach lędźwiowych

Konieczność operacji przy zniesionej lordozie, dehydratacji i przepuklinach lędźwiowych

Witam mam 19 lat
Kilka dni temu miałam wykonane badanie MR dostałam wyniki i niestety nie wiem co mnie czeka a wizytę u specjalisty mam umówioną dopiero za tydzień. Chciałabym dowiedzieć się czy konieczna będzie operacja czy wystarczy rehabilitacja.
A oto wyniki:
Zniesiona lordoza lędźwiowa.
Dehydratacja krążków międzykręgowych L3-L4 oraz L5-S1.
Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej L3-L4. Na tym poziomie szeropodstawna tylna lewostronnie lateralizująca przepuklina krążka międzykręgowego z uciskiem przedniej ściany worka oponowego.
Na poziomie L4-L5 szeropodstawna tylna przepuklina krążka międzykręgowego z uciskiem przedniej ściany worka oponowego i ze spłyceniem zachyłków bocznych.
Na poziomie L5-S1 tylna centralna przepuklina krążka międzykręgowego z uciskiem przedniej ściany worka oponowego.
Obraz stożka rdzenia w normie.

Natalia 2011-03-02, 11:01

Najprawdopodobniej będzie to jednak rehabilitacja. Jednak lekarz musi skorelować wynik badania z występującymi dolegliwościami i ostatecznie zadecydować o sposobie leczenia.

neuron 2011-03-02, 17:25

Obniżenie wysokości krążków m-k na poziomach L4-L5, L5-S1 z cechami odwodnienia. Cechy uszkodzenia pierścieni włóknistych w częściach grzbietowych z centralnym uwypukleniem krążków m-k do kanału kręgowego. Na poziomie L4-L5 pogrubiałe więzadła żółte. Na pozostałych poziomach przepukliny, stenozy kanału kręgowego nie stwierdza się. Stożek rdzenia bez zmian.

Chciałbym się dowiedzieć czy powyższy wynik oznacza jakieś groźne lub niepokojące zmian. Ewentualnie czym to może grozić w przyszłości i jakie są możliwości leczenia.

Łukasz 2013-01-10, 13:39