Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Konieczność kolejnej operacji przepukliny kregosłupa lędźwiowego

Konieczność kolejnej operacji przepukliny kregosłupa lędźwiowego

Witam jestes 3 miesiące po operacji kregoslupa lędźwiowego a dokładniej 2 masywnych przepuklin L3/4 i L4/5 a to sa moje wyniki rezonansu z 27.12.2013 :Wykonano dwufazowe badanie RM odcinka lędźwiowego kręgosłupa w obrazach T1 i T2 zależnych, w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych. Stan po leczeniu operacyjnym na poziomach L3/L4 i L4/L5 - zmiany bliznowate ulegają typowemu, niewielkiemu, wzmocnieniu kontrastowemu. Na poziomie L3/L4 obniżenie wysokości przestrzeni mk oraz centralna pjm modelująca worek oponowy, nie powodująca istotnego zwężenia otworów mk. Na poziomie L4/L5 obniżenie wysokości przestrzeni mk oraz centralna pjm modelująca worek oponowy i obustronnie uciskająca korzenie nn. rdzeniowych L5 w zachyłkach bocznych kanału kręgowego, nie powodująca istotnego zwężenia otworów mk. Na poziomie L5/S1 wypuklina krążka mk modelująca korzenie lewego n. rdzeniowego S1 w zachyłku bocznym kanału kręgowego. Poza tym zarysy kanału kręgowego gładkie. Obraz końcowego, uwidocznionego w badaniu odcinka rdzenia kręgowego niezmieniony.
Czy te wyniki zaliczają mnie do ponownej operacji ? Dodam że mam17 lat i trenuje siatkówkę . Objawy : silny ból w prawej nodze głownie w pośladku i łydce częste skurcze mięśni w tej nodze oraz brak odruchów bezwarunkowych w kolanie i ścięgnie Achillesa oraz brak możliwości schylenia sie i podniesienia nogi w pozycji leżącej wyżej niz na 15 cm , lewa noga nie boli lecz nie stanę na niej na piecie i mam zaburzenia czucia na wierzchołku stopy . Z góry dziękuje za odpowiedz

Kasia 2014-01-03, 12:47

Witaj jestem tydzien po operacji w bydgoszczy w szpitalu uniwersyteckim nr 1 u docenta sniegockiego super fachowiec. przyjmuje przywatnie w domu bylem u niego w listopaadzie i dostałem termin operacji na 20 stycznia i to na nfz:) tu masz namiary ... domowy ... ale dzwon na domowy tak po 19 umówi ci na wizyte zona jego przyjmuje bydgoszcz ul spławikowa 1 . ja mialem awarie na 2 nogi i wypadnienta pzrepukline do rdzenia. powodzenia hm u mie były juz zrosty do kozreni nerwowych ale az takich objaw nie miałem

robert 2014-01-25, 10:57