Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Konieczna operacja przy spondylozie

Konieczna operacja przy spondylozie

Wyniki badań-MR L-S- w badaniu uwidoczniono zmiany zwyrodn.o charakterze spondylozy.-na poz.L5-S1okrężna wypuklina krążka typu bulgign disc,część tylna nieznacznie modeluje worek oponowy i zwęża światło zachyłków bocznych kanału kręg.,wypuklinie towarzyszą osteofity krawędzi trzonów kręg.powodujące z wypukliną niewielką redukcję światła otworów międzykręg.-obniżenie sygnału w obr.T2-zmiany degeneracyjno-dehydracyjne-zmiany zwyrodnien.typu ModickIIszpiku kostnego trzonów l4-l5-w trzonie th11ognisko hyper.o wym10x7mm.prawodopdobnie naczyniak,spłycenie lordozy lędżwiowej.TK-w trzonie th11ognisko10x7x5mm.o morfologii naczyniaka.Zmiany wyrodn.-wytwórcze na krawędż.przednio-bocznych trzonu th12 MRI szyjny-wyprostowanie lordozy-na poz.c4-c6niewielkie osteof.delikatnie wpuklające się do światła kanału kręg.Mam dotkliwe mrowienie,sztywnienie palców u stóp/czasem nie mogę z bólu stanąć na na pięty/ i prawej ręki,uporczywe prądy w prawym pośladku promien.do kolana.Od kilku m-cy koszmarne bóle poranne między łopatkami,a kręg.lędżw.Czy konieczna jest operacja?-leczę się od ponad 10lat,mam 45lat-co z moim naczyniakiem.Bardzo proszę i dziękuje za odpowiedż.

Marta 2012-05-14, 17:40

Naczyniak nie powinien powodować takich dolegliwości. Można skonsultować się z neurochirurgiem, nie opisano co prawda ewidentnego ucisku na struktury nerwowe, ale być może sam wynik badania neurologicznego będzie już kwalifikował do operacyjnego leczenia.

neuron 2012-05-14, 19:56